Sebepsiz kusma

burcaksahin soruyor: 7

Oğlumuz geçen hafta okulda hergün 1 öğün kusmuş. Ama öğünler biri kahvaltı, biri öğle yemeği gibi hep değişiyormuş. Aynı anda başka hiçbir belirti veya rahatsızlığı yok. Ne ateş, ne karın ağrısı, ne de önden beliren bir bulantı.


Öğretmeni ile iletişimdeydik ve hafta sonu gözlemledim. Ctesi pazar hiç bir öğünde kusmadı veya midesi bulanmadı. Hatta geçen hafta her gün okulda olurken, evde 1 kere bile olmadı.

En son dün (pazartesi) sabah kahvaltısından sonra yine kusmuş!

Öğretmeni porsiyonların aynı olduğunu, bir değişiklik yapılmadığını, hiç bir şekilde zorlama olmadığını söylüyor. Eee peki nedir sizce sorun? Acaba birini kusarken gördü de ona gösterilen ilgiden mi hoşlandı da taklit ediyor desem, örnek olacak olay olmadığını belirttiler okuldan.

Dr'unu aradık gözlemleyelim demekten başka çaremiz yok çünkü başka belirti yok. Bu konuda konuşmuyor da.

Başına gelmiş olan, tecrübe edeniniz var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


heroina

Burcakcim aklima geniz akintisi geldi. Masalda da oluyor ozellikle bahar aylarinda. Ama onda oksuruk oluyor once. Bu ihtimali de dusunun isterseniz


Sinemce_e

Burçakcım aklıma ilk gelen benim de tepkisel oldu acaba kreşte yemeğini bitirmesi için ısrarcı davranıyor olabilirler mi? Ve Arda da buna tepki olarak böyle birşey geliştirmiş olabilir mi??


burcaksahin

Aslı özellikle sordum "öksürük var mı, onun ardından mı oluyor" diye, öğretmenleri hayır dediler.


Serpil ve Sinem, sanırım tepkisel veya psikolojik olabilir ama neye tepki? O konuda ser verir, sır vermez benim inatçı keçi!


burcaksahin

Bu arada bu sabah "Ayşe yemiyor" diye bir cümle kurdu. Ayşe yemiyor diye, bizimki de onunla eşitlenmek için yiyip kusmak gibi bir çözüm bulmuş olabilir mi?!?


Daha neler demek istiyorum ama bu çocukların sağı solu belli olmaz :))


Sinemce_e

Bu konuda olayların gidişatını anlamak için şöyle birşey yapılabilir mi acaba?

Mesela evde kreşcilik oynayın,yemek zamanı gelsin oyun esnasında o zmaan belki çözülür içindekiler.Diyelim ki,sevmediği yemek olsun tabağında bakalım ne tepki verecek?Ya da sen ısrarcı ol bitirmesi için ya da ısrar etmeyeceğim yemek istemiyorsan yemeyelim oyunumuzda kural bu vs de Burçak böylelikle tepkisi belki çözülür...

Umarım aşarsınız geçmiş olsun ve kolay gelsin cnm...


burcaksahin

Sinem fikrin güzel, deneyebiliriz :) Sağol.


kuzeynep

İdrar yolu enfeksiyonu da olabilir belki benim de oglum kusuyordu birden büre hiç belirti yokken. Tahlil yaptırdık ve idrar yolu enfeksiyonuymus.Cevaplamak için Üye ol