acil!.. uyku sorunu

esilammm soruyor: 7

arkadaşlar kızım 3.5 aylık..uyku problemimiz var.dün gece saat 12 den bu sabah 11 e kadar hiç uyumadık..hergece ayaktayız,yıklmmak üzereyiz..gündüz de iş,ölüyorum.acil tecrübelerinize ihtiyacım var.kızım uykuya dalmakta çok zorlanıyor..bununla ilgili ona ilaç ya da vs.destek olabileceğim birşeyler var mı?şimdiden çok teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


toscana

Gazımı var acaba?


septik

Bütün gece uyanık kalıp gündüz uzun uyuyor mu?Belki birisinden yardım alarak gündüz uzun uyutmayıp,biraz yorarak gece uykusunu öğretebilirsiniz. Bebekler gece gündüz kavramını bilmiyorlar.Her gece aynı rutin işleri (banyo,masaj,mama)yapmakta uykuya geçmelerini kolaylaştırıyor.


esilammm

gaz sorununu bitirdik sayılır,gece uyanık kaldığında pek  huzursuz değil.her yolu deniyeceğim..


ediluj

Bizimde 3.5 aydan sonra düzeldi uyku sıkınııtımız.Gerçi şu sıralar gece uyanıp oyun istiyor ama:))
.Önerebileceklerim(belki çoğunu deniyorsunuzdur ama..)
1.gece gündüz kavramını bebeğe öğretmek,yani gündüz uykusunu uzatmamak(bakan kişi yok çok tatlı uyuyor kıyamıyorum demesin,en önemlisi onun düzene girmesi için gerekli),gündüz ışıklı bir ortamda aksamda belli saatten sonra ışıkları ve sesi azaltarak gecenin olduğunu anlamasını sağlamak
2.İyi geceler çayı,rezene çayı gibi eczanelerde satılan çaylar var deneyebilirsiniz..malesef bebkleri uyutmak için rutin bir ilaç uygulması yok
3.onnu sakinleştirecek bir müzikte acabilirsiniz(bebkler için satılan klasik muzik cd leri var,efekemal ençok mozart dinleyince sakinliyor,yine bu muziklerin olduğu uyku oyuncakları da var,bizde playschooll uyku oyuncağı,tıny love disney dünyası projektörlü uyku oyuncağı ikisinede verdiğimiz paraya değdi..
4.Banyosunu aksam saatine alabilirsiniz,rahatlamış olur
5.Biz birde uyumadan önceki son saatimizde mumkun olduğunca onu yoracak seyler yapıyoruz.sizde bu dönem yavaş yavaş yuzustu yatırıp başını kaldırması iin teşfik edebilirsiniz..,açık havada ufaklıkları yoruyor,havalar guzeleşiyor aksam ustleri temiz hava iyi gelebilir.
6.Besledikten sonra mayıştığında uyku ortamına sokun(yatağına,sessiz sakin,karanlık)bazen saniyesinde o gözler açılıveriyro.belki en son odasında da emzirebilirsiniz8mümkün olduğunca az ışık)
7.Yattıktan sonra yinede ağlıyorsa biraz bekleyin,hemen alıncada öğreniyorlar,benim oglan ağlayınca değilde öksürünce onu kaldırdığımızı anladığı için öksürük taklidi yapıyor:))
8.Birde emziriyorsanız sizde uyanıklığı arttıracak kahve,çay,kola gibi kafeinli gıdalardan mumkun olduğunca az tuketin,olmadı aksamları kendinizi rahatlatacak papatya,rezene gibi çaylar tuketebilirsiniz,sutunuze gecer..
Aklıma gelenler bunlar şimdilik,çalışınca çok zor oluyor biliyorum umarım biran önce düzelir uykusu..havvaana

benzer bir durum bizdede vardı.1.5 yaşına kadar öyle gitti.her şeyi denedik işe yaramadı.emmeyi bırakınca aniden düzeldi.şimdi 11de yatıp sabah 8de kalkıyor.meğer geceleri 2 seferden fazla emzirmemek gerekiyormuş.geç oldu ama öğrendik.


aysegulozcan1503

emen bebeklerin ortak sorunu uykusuzluk.hem anneyi isteme hem de memede uyuma isteği.
bende daha 15 güne kadar uyku nedir bilmiyordum dogdugundan beri memeyi  bıraktı şimdi daha iyi ama 3,5 ay daha cok az bir zaman tabiki .ben om-x adlı bir şurup kullanıyorum.tamamen bitkisel,gaz,diş sancısı ve uyku sorununa iyi geliyor.aklınızda bulunabilir.


aicha_hero

aksam uykusuna gectikden 2-3 saat sonra uykudayken emzirmeyi deneyin en azından tutturmuş olduğu uykuyu aclıktan dolayı uyanarak tekrar uyuma zorluğu cekmeyecektir.Cevaplamak için Üye ol