Süt içmiyor

esilkara soruyor: 3

3 aylık oğlum bir kerede en fazla 80cc içmeye başladı. Gün içinde toplam miktar ise 500cc yi zor buluyor. Bu yaklaşık 1 haftadır böyle. İşe başlamamdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum. Benzer şeyler yaşayan varsa yardım etsin nolur...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nilinmasali

merhaba :)benim kızımda aynı dönemde yaklaşık 90 cc mama içiyordu,o yüzden 80 çokta az gelmedi bana acıkçası,belki mama verme sıklığını biraz arttırsanız ,yada gece öğünlerinde miktarı arttırırsanız daha fazla mama verebilirsiniz,ayrıca o dönemlerde bebeklerin büyüme ataklarıda oluyor muş,bende yasayarak öğreniyorum ,belki oyle bir dönemdesinizdir,çokda dert etmeyin derim nacizane şu an bile birgün 300 cc birgün 750-800 cc yediğimiz dönemler oluyor,aç olsalar eminim fazlasını yerler :)


psychomom

3 aylık gözukuyor.çalışıyor musunuz?benım kızım o dönemlerde bazen az bazen fazla emıyordu.atak olabılır..doğal bı durum.
   bır de ılla mınımum 500 mg içmelı şeyıne takılmayın..her bebek her gün değişik davrannıyor,bı rahatsızlıgı yoksa,keyfı yerındeyse umursamayın.
 


esilkara

Çok teşekkür ederim, içim rahatladı. Günde 8-9 öğün yapıyor benim oğlum. Şu tracy hogg'un kitabı moralimi bozdu benim. İşte 5 öğün yemeli,şu kadar içmeli falan filan. Ama haklısınız az yesede oğlumun keyfi yerinde.
İşe başlayalı 1 hafta oldu. Belki biberon kaprisi de yapıyor olabilir. Benimde hiç yemek yiyesim yok,ondan ayrılıyorum diye. Belki benden etkileniyordur. :))Cevaplamak için Üye ol