Uçak yolculuğu

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


biranneikiyavru

2 yaşını tam doldurana kadar ayrı koltuk vermiyorlar, kucağınızda olacak. Pamuk konusunda emin değilim. Emzik emiyorsa o sırada ağzında olsun. Sakız çiğneyebiliyorsa sakız verin. Cam kenarında oturmamaya çalışın. Sarsıntıların normal olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Türkiye içi yolculuk yapıyorsanız zaten çocukla uğraşmaktan göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. İyi yolculuklar...


maviboncukk

2 yaşına kadar ayrı koltuk verilmiyor. Bizimki hareketli bir bebek sürekli oturmak onu sıkıyor, hareket halinde olmak istiyor. Son uçak yolculuğumuzda ön kolduğu tekmeledi adam rahatsız oldu. Ayaklarını tutunca ağlıyor, bırakınca tekmeliyor. Bizimki gibi bir bebek daha vardı. Dönüş yolculuğu bir saat bile zor geçmişti. inerken hiç böyle yolculuk geçirmedim diyenleri duydum:)


maviboncukk

Pamuk değil ama su içirmek ve emzik fayda sağlayabilir iniş ve kalkışta..


maviboncukk

Birde sürekli dikkatini çekebilecek 3 d kitap vb alabilirsiniz yanınıza daha önce görmediği.. Ben en son pegasusun dergisinin sayfalarını açıp masal okumuştum doğaçlama ama o da sadece 50 saniye oyalamaya yetti..


Burcu_Celik

http://www.florence.com.tr/saglik-rehberi/cocuklarla-seyahat.html


bu adreste detayları içeren bilgiler mevcut. Umarım işinize yarar :)

Sevgilerbirgun

Benim de yükseklik korkum var. Aşağı bakınca geriliyorum elim ayağımdaki kan çekiliyor gibi oluyor. Ama uçağa binince hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. 2009-2010 arası 12 ay ın her ayı uçmuşluğum var. Uçakla 14 saat kesintisiz uçdum. Kış aylarında rüzgar fırtına daha fazla olduğu için sarsıntı daha çok oluyor. Yazın uçacaksan çok şanlısın hiç sarsıntı hissetmeden de gidebilirsin. Uçaklarla ilgili bir belgesel seyretmiştim. Orada sarsıntı şiddetini anlatıyordu. Uçak öyle bir şiddetli sallandı ki seyrederken afalladım. Anlatıcı bunun orta şiddette sallantı olduğunu söyledi. Ben uçakta öylesini hiç yaşamadım. Kara yollunda seyahatte ölme şansın %40, uçakla bu oran %1 falan yani ne kadar güvenli olduğunu sen anla. Birde kuyruk tarafında ben sallantıları daha çok hissediyorum, farklı söyleyenler de var.

Benim büyük kızım benimle beraber bayağı uçtu. 12 yaşına kadar basınç dan dolayı kulağı hep ağrıdı bütün yöntemleri denedik doktora danıştık para etmedi. Zaten uçak havalanırken ve inerken bütün bebekler huzursuzlanıp ağlar. Uçuşta daha rahat oluyorlar. Doktorlar bebekse emzik verme, su içirme, mama verme, emzirme yi, birde uçuş saatini çocukların uyku saatine yakın olmasını öneriyor. Büyüklerde sakız çiğneme, su içme yutkunma hareketi yapma vb şeyleri söylüyorlar. Pamuk tıkamayı hiç duymadım. Çocukla hiçbir şey kolay değilki uçmak kolay olsun. Hayat bu hayatımızı çocuk var diye değiştirecek değiliz. Size iyi uçuşlar dilerim. Umarım hiç bir sıkıntı yaşamadan atlatırsınız. 


Burcu_Celik

Bu arada http://kokpit.aero/ucus-korkusunu-yenin buda sizin için ;)ozguranne

Kalkışta ve inişte eğer emiyorsa emzirebilirsiniz, biberon verebilirsiniz, su içirebilirsiniz. Biz genelde pipetli sütlerden alıyoruz ya da ciklet çiğnetiyoruz.


Ancak uçakta kulaklarıyla gerçekten çok sorun yaşarsa şöyle bir yöntem varmış. Hostesten 4 tane plastik bardak ve ıslak peçete alıyoruz. Islak peçeteyi 2 bardağa koyuyoruz. Sonra diğer bardakları peçeteli bardakların içine koyuyoruz ve bu halde kulakları kapatıyoruz. Hiç sorun olmuyor.

Korku kısmına gelince. Dua etmek, zihni dağıtmak, başka şeylerle meşgul olmak iyi geliyor. Çocuğunuz korkmanıza pek fırsat vermeyecek zaten :)mustafamami

bebekler için ekstra oksijen maskesi sadece cam kenarındaki koltukların üzerinde olduğu için ne zaman bebekle yolculuk yapsam otomatik olarak cam kenarına check-in yapıldı. maalesef çok mantıksız olsa da böyle. çocukla gerektiğinde nasıl bez değiştirmek veya oyalamak için koridora çıkacağımız konusuyla ilgilenmemiş mühendisler... ama camı aç kapa, aaa bak aşağıda ne var evler ağaçlar gibi şeylerle oyaladım ben de :)) 2 yaşına kadar kucak ve meme benim de deneyimim. bayramda uçacağız, 2 yaşını doldurmuş olacak. bakalım ne yapacağız...  


dygkhrmn

Kalkışta başka şeylerle oyalamak gerekiyo. Pencereyi hemen kalkış sonrası kapatıp inene kadar konuşmuştuk biz eşimle. Rahatsız olacaklar diye stres yapmayın,çocuk bu yapacak birşey yok :)Cevaplamak için Üye ol