evde oyun vakti

dilekdeniz soruyor: 7

Bizimle aynı aylarda olan anneler çocuklarınızla evde nasıl oyunlar oynuyorsunuz? Normalde benim oğlum kendi kendine oyuncaklarıyla oynayan bir çocuk ama kısa sürede sıkılıp bırakıyor birlikte nasıl oyunlar oynayabiliriz değişik önerileriniz varsa paylaşırmısınız.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayse_deniz

Merhaba Dilek, bende bugün aynı şeyi düşündüm. Acaba çocuk sıkılıyormudur evde, değişik ne yapılabilinir diye. Bende cevapları merakla bekliyorum. Oyuncaklarıyla oynamanın dışında haftasonları biz Denizle yakalamaca, saklambaç ve top oynuyoruz. Birlikte kitaplarına bakıyoruz. Birde boya kalemi almayı düşünüyorum. Sanki son günlerde kalemler ilgisini çekiyor gibi geliyor :)  


sibelebrunur

merhaba hanımlar benim kızım 21 aylık biz gündüz boş vakitlerimizde mandal ayırmaca oynuyoruz renklerine ayırmaca topla çeşitli hareketler çizgi film izleme evde oyun hamuru yapabilirsiniz ve birlikte oynayabilirsiniz arama motorundan bakarsanız aylarına göre aktivite önerileride var :)


dilekdeniz

Merhaba Ayşe ben kesinlikle sıkıldığını düşünüyorum sürekli ilgisini çekecek değişik şeyler yapmaya çalışıyorum ama pek yeterli gelmiyor sanırım bide bizim Deniz :) biraz fazla meraklı bir çocuk mesela kitap okumak istiyorum sadece kağıda dikkatini veriyor elimden almaya çalışıyor neler yapabilirz acaba diye sormak istedim.


silky

Kızım 16 aylık, bu gunlerde vaktini daha cok kitaplariyla geciriyor. Bizim ona kitap okumamizdan cok nesnelerin yerini gostermece oynuyoruz. Net yayinlarindan ilk sozcuklerim ve ilk sayılarim kitaplarini tavsiye ederim. Birde bu ara tahta yapboz lara merak saldı. 18 ay icin olan yapbozlar ile baya bir vakit geciriyoruz. GUnde yaklasik 1 saat (4-5 defanin toplami 1 saat olmak uzere) baby tv seyretmesine izin veriyoruz.  Hava cok kotu degil ise mutlaka disari cikariyoruz. Gunde 3-4 defa oyuncak sepetindeki tum oyuncaklari bosaltmaca oynuyoruz, her bir oyuncagi ile bir kac dakika geciriyor..dilekdeniz

teşekkür ederim selencem çok iyi şeyler buldum:) şimdi şişirdiğim havuzda oynuyoruz büyük bir keyifle


zeyn

evde canı sıkılan anneler bloğumdan yararlanabilirsiniz

http://mutlu-anne.blogspot.com/Cevaplamak için Üye ol