Öğretmenler günü hediyesi alacak mısınız?

nisanin_annesi soruyor: 10

Çocuklarınızın anaokulu öğretmenlerine hediye almayı düşünüyor musunuz? Kızımın okulundaki öğretmenlerine küçük birşeyler almak, kendisi versin istiyorum, var mı görüşü olan?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


asligunuc

Bende bugün aynı soruyla uğraşıyorum... Çiçek çok demode, bi arkadaşım fular alacağını söyledi banada mantıklı geldi ama ben tam netleşemedim!


senayc

geçen sene almadım,bu sene de almak aklımda yoktu,siz sorana kadar.
çok cici bir kız,birşey alsam ne güzel olur.
boynerden filan msial,değiştirebilir isterse


asligunuc

Şenay haklısın bencede, değiştirme imkanı olan bişeyler almak çok daha uygun olur... Ama ne alsak?? :)


Ulku

ben gecen sene butun ogretmenlerine,  butun ilgilenenlere, sofor, asci, vs. ufak birseyler koymustum. cok sevinmislerdi ama cok da sasirmislardi, baska hediye veren yoktu. bizim ev depo gibidir, herseyi evden koymustum :)
ama bu sene yapmayacagim, birkac ay surekli, acaba onu degil bunu mu verseydim, onunki az oldu da bununki cok mu oldu, diye kendi kendimi yedim. bakin gene hatirladim arghhh!


nisanin_annesi

Ben de okuldaki tüm öğretmenlere, aşçıya vs.almayı istediğim için küçük küçük hediyeler almayı düşünüyorum.emrelifada

Merhabalar:)
Benim oğlumun okulunda da öğretmenler gününde böyle hediye verme oluyormuş.Bir de ikindi kahvaltısında bir pasta alınıp çocuklarla birlikte yeniyormuş...
Bu sene beni sınıf annesi yaptılar.Ben aslında çok da taraftar değilim...Annemden sanıyorum 30 yıllık öğretmenlik hayatında bir kez bile hediye kabul etmemiştir...Şimdi çok arada kaldım:)
Maddi değeri olmayan ama çocukları hatırlatacak bir minik hediye bulayım diyorum ama çok zor:)))
Bilemedim:(


MineAda

Aynı sorunla bende boğuşmaktayım. Öğretmenimiz ve yardımcı öğretmenimiz var müdürümüz de çok ilgili. Hepsine bir şeyler almak istiyorum. Ama özellikle öğretmenine. Taşlı bir toka, takı, broş, şal, kaşkol bere takımıgibi şeyler geçiyor aklımdan.

Annem öğretmendi. O "bir çiçek göndersen daha iyi olur" diyor ama ben hediye vermek istiyorum.


55

oğlum anasınıfında okuyor...öğretmenine ne alsak öğretmenler gününde fikriniz varmı....öğretmeni bayan........idilduru

Bence hediye olarak maddi değeri olmayan birşey seçilmeli, bahçeden çocuğumuzun öğretmeni için kendi koparacağı bir çiçek olabilse ne güzel olur ya da evde öğretmeni için yapacağı bir resim, daha önce hiç yapmadığı bir boyayla, suluboyayla mesela.
Demek istediğim, çocuklarımıza herhangi bir şeyin, bir hediyenin, para karşılığında satın alınması ile değil, kendi emeğimizle, sevgimizle yaptığımızda çok daha değerli olacağını vs. öğretmek de olmalı.


incinur

Ben geçen sene anasınıfı öğretmenimize bir cd hediye etmiştim arka fonda öğretmenim canım benim şarkısı çalıyordu ve öğrencilerin ve öğretmenlerinin fotoğraflarının slaytı vardı. Öğretmenimiz bana özel bir yazı yollamış ve aldığım en anlamlı hediye hazırladığınız bu cd oldu diyerek teşekkür etmişti. Bence düşünebilirsiniz böyle bir şey yapmayı..Cevaplamak için Üye ol