gürcü bakıcı

pinarturan soruyor: 10

  

   merhaba

,Bakıcı, ile deneme ayı geçirdik. 750 dolar karşılığında şimdi de 800 dolar istiyor. Memnumum kızıma karşı çok sevecen ama bu fiyat çok fazla geliyor. ,Gürcü, ..Bir de her hafta 25 tl izin parası var. ,800, dolar bizim bütçemizi aşıyor dedim iş bakmaya başladı. Çok kafam karıştı

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


Damla

Baştan konuşmuş muydunuz böyle bir şey, durup dururken mi istedi?


selencem

Sadece bebek mi bakiyor yoksa yemek ve temizlik de var mi? Ev buyukse temizlik zor geliyor olabilir. Ben sirf cocuk bakimi yapan bakicimiza 700 dolar karsiligi tl veriyorum. Yilbasinda 750 olacak kabul ederse :)


_Sezin_

Bizim bakicimiz 600 dolar alıyor 20 de haftalık izin parası. Arada yemek yapıyor ortalığı topluyor. 800 dolar çok geldi bana da.


_Sezin_

Selen dolar zaten hızla artıyor siz yine de zam mı yapacaksınız dolar üzerinden?


pinarturan

ev büyük temizlik de yapıyor bebeğim 3 aylık.. ben temizlik için haftada biri gelsin istedim. gelmesin onun yerine ben yapayım bana zam yapın da dedi.. dolar da çok arttı.. 1.550 ye gelecek her ay.. ne bilim çok sıkıldım.. ben baştan bakıcı değil yardımcı arıyorum dedim çünkü evden çalışıyorum zaten bebekle ilgileniyorum ve bende evle ilgileniyorum.. çok zor bu işler off.. ınsan düzenin de bozmak istemiyor ama zaten düzenli zam da yapılacak.. 800 dolar karşılığı Tl kabul etmemesi artık abartı geldi bana..Damla

Evinizi gördüyse, çalışma şartlarında bir değişiklik yapmadıysanız normal şartlarda bu kadar erken zam istemesi uygun değil. Tam da bebek alıştıktan sonra bunu yapması ve iş aradığını söylemesi güven kırıcı. Yine normal şartlarda 1 yıl sonra zam olur, kaldı ki döviz de artıyor. En önemlisi bebeğiniz için en iyisinin olması, bu yüzden bebeğe karşı ilgili olması önemli ama eğer güvenemeyecekseniz, ya da daha fazla verecekler diye sizi bırakıp gitme ihtimali olan biriyse o zaman ne kadar erken yolları ayırırsanız o kadar iyi. Bir aracı varsa arada, ajans ya da referansı bir konuşmanızı öneririm bu durumu. İyi şanslar. 


batucum

gürcü bakıcım var. 600 dolar ve 30 lira haftasonu parası. eşimle ayrıyım evde hepi topu 2 kişiyiz ben bebekle ilgilenşrken ev işlerine de bakıyor. merak ettiğim gürcüler 3 ayda bir mi 90 günde bir mi giriş çıkış yapıyorlar? başta bana 3 ayda bir demişti iznimi ona göre ayarladım şimdi 90 gün diyor 1 hafta erken gitmek istiyor.


_Sezin_

Galiba 87 gun maksimum kalabiliyorlar ülkede. Bizimki de 85 gun çalışıyor 12 gun yok. Bu döngüde gidiyoruz.mugmela

ikizlerim, gurcu ve turk bakicim var.  gurcu 600 usd ve 30 tl aliyor. ev isi ve cocuk bakimi yapiyor.turk yemek ve cocuk bakimi. 800 usd cok. bir de arkadaslarindan cok etkileniyorlar baskasi biraz yuksek alsa onlar da istiyor. izmirde gurcu fiyat ort 500 usd.


batucum

bebek bakımı ve ev işi için (eşden ayrılınca benim ev işi de azaldı ne gömlek ütüsü var ne sofra kurma derdi) bakıcı denerken genelde ücretlerin 600-800 usd arası olduğunu gördüm. çocuğun büyüklüğü yanında ev işi yapıp yapmayacağı evin büyüklüğü hepsi etkiliyor. bebek bakmak da istemiyorlar. ücretler genelde 600-700 civarında. ermeniler 700 den başlıyorlar 800 isteyen de var ama gürcüler genelde 600-700. yeni başlayanları dil bilmeyenleri 500-550 den başlıyor. 800 usd a iş bulabilirse gitsin. hatta bence böyle paragöz ve hemen giderim diyen birini tutacağınıza 600-700 usd arasını kabul eden birini siz bulunCevaplamak için Üye ol