gürcü bakıcı

pinarturan soruyor: 10

  

   merhaba

,Bakıcı, ile deneme ayı geçirdik. 750 dolar karşılığında şimdi de 800 dolar istiyor. Memnumum kızıma karşı çok sevecen ama bu fiyat çok fazla geliyor. ,Gürcü, ..Bir de her hafta 25 tl izin parası var. ,800, dolar bizim bütçemizi aşıyor dedim iş bakmaya başladı. Çok kafam karıştı

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


pinarturan

  Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bir yandan bakıcı araştırmaya devam edicem. Beni tek düşündüren bakıcının güven vermesi, kızıma acayip düşkün.. Kendi torunumdan daha çok seviyorum diyor. Bir gün görmese deliriyor. Her halinden beli çok çok seviyor. Korkuyorum aynı güvenilirlikte birini bulamaktan. Bana ters gelen huyları da var ama.. Gözüm arkadan kalmadan yalnız bırakabiliyorumm..Ama 1.400 + 25 tl yol parasında bir kuruş fazla veremeyiz ki bu da çok fazla oldu. Önümüzdeki ay yine sorun ederse bulsun o parayı veren birini gitsin. 


  Bu arada pasaport problemi old. için ülkesine gidiş-geliş yok. Bu hem sıkıntı tatilllere gelemiyor. Uçak otel vs.. Ama 15 gün izne de gitmiyor.. batucum

annemin yazlığından komşu yaşlıya bakan bir türkmen 1 ekimde işsiz kalıyor. benim bakıcı memlekete gidince geçici 10 günlüğüne bana gelecek. iyiyse ve isteyen olursa telefonunu veririm. yaşlıya 550+20 haftasonu parasına çalışıyordu. bebek için 600 usd+20 tl verilse çalışır sanırım.


dileksen

Bizde Özbek bakıcı vardı, 1 ay çalıştı, 500 dolar+ 20 tl haftalık verdim. Hak etti mi dersen, bence hak ocukla rası çok iyiydi evet, fakat evde ben, annem, babam çocukla zaten ilgileniyorduk, ona düşmüyordu bile. Ev işilerinde eli çok ağırdı, uydur kaydır yapıyordu, çamaşır asmayı bilmiyordu mesela, memnun kalmadım, eşi problem çıkardı izin günü falan diye. Sonuç olarak gönderdim gitti, şimdi başka bakıyorum. Deneme süresince - 2 ay bence- taş çatlasa 800-850+ 80 tl izin parası, eğer menun kalırsam 500-600 dolar veririm sorun değil. Çünkü 500-600 dolar onlar için iyi bir para, 1 ayı şöyle böyle geçirip, parayı alıp gidiyorlar.
Yeni biriyle görüştüm,1ay ikiz bakmışmış( her görüştüğüm ikiz baktım diyor??), 1 ay temizlikte çalışmış, 600 dolar istedi, 1 ay da bizde takılıcak, oh ne ala memleket.Bizim çocuklarımız da oyuncak değil.Lütfen kendimizi, iyiniyetimizi, paramızı ve en önemlisi çocuklarımızı kullandırmayalım. Hele ki evden çalışıyormuşsun, gönder gitsin, başkasını bul. O olmazsa, yine başkasını bulursun.  Çocuğu annesi sensin, o yardımcı. Çocuğun bakıcıya çok da bağlanması gerekmez, alışır zamanla. Kolay gelsin.


pinarturan

   Kesinlikle 800 dolar çok bunu bana herkes söylüyor. Ama haftada bir temizliğe birini almama gerek kalmıyor. Her işimizi yapmaya çalışıyor evde işte.. Deniz uyurken o da ütü, temizlik, yemek işlerine koşturuyor. 3 ayda o kadar çok elim ayagım oldu ki.. Yeni bir kadınla yapamamaktan üst üste kadın değiştirmekten ya da daha kötü durumlarla karşı karşıya kalmaktan korkuyorumm.. Bir de kızıma acayip düşkün..Gönül rahatlığı ile yalnız bırakabilme lüksüm var... Çok korkak davranıyorum bu konuda ..tek sorunum yeni gelenin gideni aratması...Cevremde bebeği olan hiç arkadasım, akrababam yok bu konularda akıl danışabileceğim.. Bir şekilde idare eden taraf olan duruma geçtim diyebilirim..Teşekkür ederim tüm tavsiyeleriniz için..


burcum80

bizimde yaklasik 2 haftadir gurcu bir yardimcimiz var.sizdeki yardimcilar saat kacta yatip kacta kalkiyorlar?birde bizimki surekli internete girmek istiyor bi bakiyorum yine bilgisayar basinda!cep teli yok haberlesmeyi internetten yapiyor.buna nasil bir sinirlandirma getirebilirim?

siz tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum:)_Sezin_

Bizimki oğlum uyuduğunda odasına çekiliyor 21.00 gibi sabah da oğlum uyanınca kalkıyor kahvaltı hazırlıyor 8 gibi. Odasında bilgisayarı var genelde gece İnternet'e giriyor.


batucum

BENİM OĞLUM 10 GİBİ UYUYOR O DA 10 GİBİ ODAYA GİDİYOR. SABAH 730 GİBİ KALKIYOR. BENİM O SAATTE HAZIRLANIP İŞE GİTMEM GEREKLI. INTERNETİ BILMIYOR. FAZLA AKRABASI YOK. ÇOK ŞÜKÜR AZ TELEFONLA KONUŞUYOR. MEMLEKETI DE TELEFON KARTI ILE ARIYOR.


mugmela

haftada bir iki biz acinca skypedan konusuyor. onun disinda kendi tlfu ile konusuyor. izin gunlerinde internet cafeye gidiyor. batucum

bir ara bende de elinden ev ve cep telefonunu düşürmeyen bir bakıcı olmuştu. bence baştan sınırlayın. mesela şifreleyin ve gece 7-8 den sonra açın. gündüz çocuk ile ilgilenmeni istiyorum. rahatsız oluyorum aklım kalıyor diyin.


batucum

bir ara bende de elinden ev ve cep telefonunu düşürmeyen bir bakıcı olmuştu. bence baştan sınırlayın. mesela şifreleyin ve gece 7-8 den sonra açın. gündüz çocuk ile ilgilenmeni istiyorum. rahatsız oluyorum aklım kalıyor diyin.Cevaplamak için Üye ol