Sütüm Yetiyor Olabilir Mi?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


duzuncar

eger ufakligin keyfi yerindeyse (ki anlattigin oyle duruyor), onemli olan o. 
kizin ayda 600 gram almis, ayda 600-900 gram arasi almasi normal (derdi benim doktor). isirgan/rezene cayi ic, guzel guzel yemek ye, canini sikma, keyifli kizinin keyfini cikar derim. 
sevgiler 


aysin84

bencede öyle yapın..tabıkı öncelıkle annesutu..yetmezse mama ama sızde çok çok az da degıl kılo alımı..yanı eksıye dusmemıssınız...bence böyle devam edın tekrar bı kontole gııdn bakalım sonra ne olacak duurmlar nasıl?benım oglumda 3,5ay emdı bıraktı sonra mamayla devam ettık..siz böyle 2.aya kadar devam edın derım ben..sevgıler..blueberry

gerçekten çabanız harika. 

üşenmeden bebeğinizi sık sık tartmaya götürün bence. hem içiniz rahat olur hem de tedbiri elden bırakmamış olursunuz. 
calliophe'nin dediği gibi kaka sayısı çok önemli değil, bazı bebek biriktiriyor,bazısı çok düzenli aralıklarla günde sayıca daha çok yapıyor ama çiş sayısı önemli. 6-7 kez çiş gerekiyor. çiş koyu sarı olmayacak şekilde. 
ve lütfen doktorunuz değiştirmeyi düşünün.


blueberry

ve kesinlikle sizin moraliniz çok önemli. minimum 500 gr gerekiyor ayda. ve dediğiniz gibi her bebek illa pofuduk pofuduk görünecek diye bir kaide yok. benim kızım ayda alması gereken kiloyu alıyor. ama öyle pof pof değil, uzun doğdu ve hep birkaç cm uzun normalinden..


Elif_Ezel

Benim kızımında kilosu genelde gerideydi ama hep enerjik ve mutluydu ben çok direndim siz de direniyorsunuz ne güzel.Nolursa olsun aç çocuk kendini belli eder zaten. kaka sayısıyla ilgiliyse benim kızım 10 günde 1 yapardı 3. ayına kadar kendiliğinden düzeldi açlıkla alakası yokmuş.
Bence içiniz rahat olsunasna

anlattiginiz tablodan ben sizin anne ic güdünüze güvenerek böyle devam edin derim, ki tr'deki doktorlarin kilo takintisini da hic anlayabilmis degilim, benim ufaklik 4 aylik oldu, kac kilo haberim yok, en son iki aylikken eve hemsire gelmisti, bi daha 5 aylikken gelecek.

yeterince cis / kaka yapiyor, tokken meme teklif ettigimde kabul etmiyor, gelisimi ayina göre yerinde - kendimce ölcülerim bunlar.

birde zaten malumunuzdur ama özellikle alerji durumlarinda ilk aylarda sadece anne sütünün önemi daha da artiyor...

sevgiler


blueberry

kaşeler,broşürler falan. ne kadar belli ticari kaygılar. 

insan lohusalığın da verdiği hassaslıkla düzgün karar veremiyor işte ama siz erken uyanmışsınız. yerinizde olsam bulunduğunuz şehri ve doktorun adını deşifre ederim burada. bunlar affedilir şeyler değil. 
allah aşkına şunu yapın:
rutin kontrolünüze gidin. mamaya devam ediyorum yeterli kilodadır inşallah falan deyip, bırakın çocuğunuzu tartsın. güzel gidiyor, mamaya devam falan der kesin o da. yumun gözünüzü ve haddini bildirin o doktor bozuntusuna.
bu kadar ticari kaygıları olan biri nasıl olur da pediatri uzmanlığını seçer, gidip bir plastik cerrahi falan deneseydi keşke. insan sağlığıyla ilgili tek algısı bundan öteye geçemez bu tiplerin.ediluj

Yeterince açıklayıcı  yorum yapılmış,ama bende sizi desteklemek için yazıyorum anne sütüne devam.Bebek rahatsa sorun yok. Malesef tıp matematik gibi değil her hekimin yaklaşımı farklı olabiliyor, Her hekimin yaklaşımı  tam doğru olacak veya size uyacak diye bir kaide yok(bu arada bende hekimim) Kendi hislerinize güvenin bebğinizi en iyi tanıyan sizsiniz,sonuçta anne sütü ile rahatsa,gelişimide normal seyrederse illa tosuncuk olmasına gerek yok.Bence kg da gayet iyi...İçiniz rahat olsun..Sağlıklı günler..tugbat

Bana bir doktor ilk aylarda istenilenin gunluk ortalama 30 gr. oldugunu belirtmisti.
Bebegin saglikli gelisimi icin kilo almasi tabii ki onemli illa kilolu olacak diye birsey yok.


GulcanDeniz

Bence de değiştirin doktorunuzu.
Arkadaşlar söylemiş, ayda 600-900 gram arası alması normal. Ki sizde de aksi bir durum yok.
Anne sütüne devam...Cevaplamak için Üye ol