çocukla kaç yaşına yaşına kadar birlikte banyo yapılabilir

sunkey soruyor: 5

Merhaba,


Kızımla zaman kazanmak için her gün beraber banyo yapıyoruz. Banyoda benimle ilgilenmiyor daha çok köpükler ve oyuncaklarıyla ilgili.Ama bu sabah otobüste göğüslerine dokunup ben de sütyen giyeceğim dedi. Bazen göğüslerime dokunmak istiyor.Sevmek istiyor. Bunlar beni çıplak görmesiyle alakalı gibi. 

Ayrı banyo yapmak zaman sıkıntım olduğundan çok işime gelmiyor. Bir yandan da travmatik bir durum yaratmak istemiyorum. 

Kızıyla banyo yapan var mı başka? 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mutluannelif

Biz de hala bazen aynı anda yıkanıyoruz. Aslında pratik olduğu için tercih ediyorum, önce ben yapıp çıkıyorum zaten genelde. Sonra o devam ediyor. Mahrem eğitimi başlamalı bu yaşlarda. ( beraber banyo anlamında, yoksa zaten verdiğimiz bir eğitim ) Daha büyük çocuklu annelerin cevabını ben de merak ediyorum.

Göğüslerinizi ellemesi sadece beraber banyo ile alakalı değildir diye düşünüyorum. Çünkü bizde öyle bir talep yok. Onun yanında göğüslerinizi yıkadığınızı görüyorsa ya da başka çocukların annelerin memelerini ellediğini filan gördüyse diye düşündüm ya da güdüsel olabilir daha küçük yaşı.


dilrubaa

Bence artik birakma yasi. Ben hic beraber yikanmadim, rahat edemiyorum cunku, ama yaninda giyinmemeye filan ozen gosteriyorum artik.


enemies

sütyen giymek istemesinin banyo ile alakalı oluğunu sanmıyorum. biz birlikte banyo yapmadık hiç kızımın yanında da giyinmemeye çıplak görünmemeye özen gösteriyorum ama kızımda sürekli bana da sütyen al böyle simli parlak pulları olsun diye sayıklıyor. çabuk büyümek istiyorlar sanırım. ama dokunmak istemesi onunla alakalı olabilir alev hanım a gidiyorum sizi çıplak görmesin artık demişti aylar önce bende rahat edemiyorum zaten


fleez

biz kızımla banyo yapmadık hiç banyomuz küçük ve çok dar, ama o da bana sütyen takmak istediğini söylüyor hatta keşke kocaman memelerim olsaydı, benim memelerim ne zaman büyücek vs.. gibi şeyler söylüyor, bazen ben bebek oldum memenden süt içicem şakacıktan diyor


renklihayat

4 yaşına gelmek üzere olan kızımla hep beraber yıkanıyoruz, bilemedim acaba yanlış mı yapıyoruz. sütyen fln takma sevdası hiç olmadı şimdiye kadar, bi mahsuru olduğunu düşünmemiştim. Hakkaten pratik oluyor.
Cevaplamak için Üye ol