Kavanoz mamalarını tavsiye eder misiniz?

Organik olanlar nasıl kullanan var mı doktorlarınız tavsiye ediyor mu?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


sLnKA

Kızım 1 yaşı civarı olana kadar hic kullanmadım. Sonra ara ara aldım. Hep Hipp'i tercih ettim ben. Icinde hic seker ilavesi olmayan çeşitleri sectim genelde. Simdi bile çantamda olur bi tane genelde. Kizumin yemekle arası hic olmadıgı icin disarda biyerlere gidince falan en azından onu yiyor. 10-112 aylık gibiymek ancak kucuk bi kavanozun yarısını yiyebiliyordu.

Sürekli olmamakla birlikte arada cok hayat kurtarıcı oluyorlar.


babu

Ben de evde kendim hazirladim mamalarini ama disari cikarken ya da evde bir sebeple hazirlamaya firsat bulamadigimda organik olanlardan yedirdim. Oneren doktorlar oldugunu duymustum ama onermeyen de vardir mutlaka. :)


maviboncukk

Sadece hipp versim. Bebekken iştahı yoktu ve dr. Hiç meyva yememesinden se kavanoz yemesi daha iyi diyordu. Şu an dışardaysam veriyorum sadece..

Diğer markaları sevmedi.


zynpecem

ben de kendim hazırladım zaten belli bir aydan sonra ezmeye bile gerek kalmıyor çok kolaylaşıyorya o zamanda gereksiz dışarda bi muz bi elma filan taşırsınız yanınızda 1 yaşından sonra dışarda köfte çorba pilav makarna sebze yemekleri çok rahat yiyolar. dr önerdi ama biz güvenmedik nede olsa hazır gıda sonuçta


mutluannelif

Hazır gıda olduğu için hiç kullanmadım.annemmm01

Ben arada hero baby veriyorum.


dincelay

ben kullandım. Tatilde, gezmede vs otel yemeği falan yedireceğime kavanoz mama yedirdim. Hipp de kullandım milupa da. Mecbur kalınınca kullanılabilir bence. otel yemeği ya da ne kıyması ne yağı olduğunu bilmediğim restaurant yemeği yerine, netice de bebekler için hazırlanmış gıdadır diye düşünüyorum


guta

Ben de dışarıda bazen kullanıyorum. Evde gerek yok tabi. Geçen gün televizyonda bir program vardı. Doktor dışarıda bilmediğiniz yemekleri yedireceğinize, milupa hipp gibi hazır mamaları yedirin daha iyi dedi. Çok ciddi kontrollerden geçiyorlar, dışarıdaki yemeklerden daha güvenli bebek için dedi. Dışarıya giderken ben bazen kendim yaptığım yemekten götürüyorum ama bazen bir şey oluyor işim uzuyor filan, o tip durumlarda kurtarıcı olabiliyor.berlindenbirseda

dincelay ve gutaya sonuna kadar katiliyorum, disariya ciktigimizda kurtaricim oldu kavanoz mamalar. Hipp'ten de sasmadim hicbir zaman.


stc2014

Ben de bu konuda çok kararsızım. Hazır gıda vermek hiç içime sinmiyor. Hipp'in organik pirinçli ek gıdasını deneyen oldu mu aranızda? Versem mi diye düşünüyorum.


Cevaplamak için Üye ol