Yenidoğan bebek bezi

sunkey soruyor: 10

Yenidoğan bebek bezi için tavsiyeleriniz nelerdir? Organik ?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CokBilmis

Aslında en iyisi kumaş bez kullanmakmış. Ben cesaret edememiştim, şimdi pişmanım. İkinci bebeğimde ilk günden kumaş bezle başlamayı düşünüyorum. Bir inceleyin isterseniz?

Kumaş olmayan bezlerde ise organik filan hikaye bence. Sonuç olarak içinde sıvı emen bir kimyasal var. Kadın pedi gibi düşünün. O kimyasalı kaplayan plastikimsi kumaş organik olsa kaç yazar? :)

Yalnız sezeryanla doğum yapınca kumaş bez kullanmak zor olabilir. Gerçi ben o koşulda bile kumaş bezde ısrarcı olmaya niyetliyim. Huggies ve Prima'nın yenidoğan bezleri var. Huggies'in üzerinde "saf ve doğal" yazıyor bir de pamuk işareti var ama nesi pamuk, nesi saf tam olarak açıklamıyor :)


sunkey

Çok cesursunuz :)

Ben kumaş beze cesaret edemeyeceğim sanırım. İlk 3 ay birlikte olacağız da sonra  bu koşuşturmada zaman yeter mi bilmiyorum.


CokBilmis

Hıı, ben de kumaş bezin cesaret işi olduğunu düşünmüştüm. Yeterli araştırma yapmamıştım, şimdi pişmanım.

Hele hele tam gün çalışan annelerin kumaş bezin rahatlıklarını anlatmaları iyice üzüyor beni.

Hatta hatta Amerika gezisine bebeği ile giden bir anne kumaş bezden o kadar memnundu ki Amerika'da kumaş bez kiralamıştı, hazır bez kullanmak yerine.

İkincide tadarım artık o keyfi inşallah :)


candasinannesi

Prima premium care

en yumuşak en konforlusu


sunkey

cokbilmis belki de haklısın, deneme şansın olur umarım yakında :)ama ben şimdilik hazır beze sıcak bakıyorum.
candasinannesi en çok onunla karşılaştım, sanırım prima deneyeceğim, teşekkürlerozlemada7

Prima en iyisi diye biliniyor ve bende uzun sure hep prima kullandim,ama ne yapsam bebegi pisikten kurtaramiyordum,bi de bezini degistireyim diyip huggies orgganik pamukluya gectim,bi daha pisik olmadi kizim,iyi olmasina iyi ama her bebege olmuyor iste,aklinizda bulunsun dedim.


momoveannesi

Bizde hazır bez kullandık. Prima Premium Care den memnunduk. Fakat bizim bezlerin içinde kaz tüyüne benzer bir tüy çıktı. İlgili firmaya gönderdik. Vs. Önemli olan kullanırken içine mutlaka bakın derim. Allah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin.


tulay_defne

Bende prima premium care kullandım hep. Hatta bir keresinde belki daha iyisi vardır diğerlerinden de arada deneyeyim dedim. Huggies organik pamuklu aldım. Bana da o kötü geldi neresi organik anlamadım. Dış yüzeyi naylon resmen hiç hava aldırmıyor hemen pişik yaptı. Bir de çok kalın çocuğun bacaklarının arasında yastık var gibi duruyordu :)) pemium care den ince oluşundan memnunum zaten kızım rahat ediyor bu nedenle başka bez de denemedim.(ama kokusunu sevmiyorum mesela). Ama bez olayı her bebeğe göre değişiyor. Deneyerek bulacaksınız sanırım siz de bebişiniz için en iyisini. Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza.sevcanvet

hugguies organik pamuklu yenidoğana pek uygun değil arka tarafı çok uzun ve kaba, premium care den memnunum


sunkey

hepinize teşekkürler, primayı kesin deneyeceğim.Cevaplamak için Üye ol