İlk adım ayakkabısı

mildgirl soruyor: 8

Merhaba kızım bir yaşına bastı ve ben tekiner marka ortopedik diye satılan bir ayakkabı aldım fakat kızım bu ayakkabıda sol ayağı yana bastı ve ben sadece 1hafta kullanabildiği ayakkabıyı giydirmemeye karar verdim..ayaklarının üst kısımları etli olduğu için bu ayakkabı kızıma uygun olmadı.kaliteli bir spor ayakkabı alayım diyorum önerisi olan yada bu tip olayı tecrübe etmiş anneler varmı?ayakları etli ve 21 numara nike peanut sms beğendim fakat nette hiç bir sitede joker başta olmak üzere numara bulamadım.alışveriş yaptığınız bebek ayakkabıları satan güvenilir bir site varmı?teşekkürler

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


mylo

bilekten bağlamalı olması da önemli


ecehankoc

Stride rite i tavsiye ederim. Pediped ve stride rite kullandim ben kizim icin. Stride rite dan cok memnun kaldim, kizim icin hala stride rite aliyorum. Bi deneyin derim.


aktiva

Oğlum 1 yaşına yürüyerek girdi. Tecrübelerimi paylaşayım. Şu an için rahat ama zamanında çok kafa yormuştum bende. İlk adım ayakkabısı esnek olmalı. Deri olmalı. Kışın bot olarak annem polaris almıştı oğluma ama bir süre sonra tırnak uçları sertşeince giydirmedim uç kısmı sertti herhalde ayağı da büyüyünce sürtünce derisi sertleşti. Ayrıca, Ben oğlumda şunu öğrendim birkaç ayakkabı aldım o yanımda değilken. Artık kendisi yanımda olmadan denettirip yürümesine bakmadan ayakkabı almıyorum. Geçenlerde bir terlik aldım alt tarafı terlik dersiniz oğlumun ayağına zor giydirdim. Onunla yürümedi ağladı tepindi. 2 defa denedim aynı tepkiyi verince de gittim iade ettim. Onun için ayakkabıyı ben sipariş usulü almıyorum artık. Birebir malzemesini görerek oğluma deneterek alıyorum. Çok hareketlidir ayağında rahat ettiyse tökezlemediyse tamamdır.

Yürümeye başlamadan bir spor ayakkabı almıştım reebokdan iyi bir para vererek bir kere giydirdim. Ayağı etli olmadığı halde üst kısmı sıkmış viyak viyak edince çıkardım ve bir daha giydirmedim. Halan spor ayakkabı tercih etmiyorum. Genelde tabanları kalın oluyor çünkü.

Sandalet olarak nike sunray alacaktım, çok beğenmiştim, oğluma denettik ama bilek alt kısmı oğlumun ayakları tombiş olmadığı halde sıktı. Nike diğer modellerini bilmiyorum.

Vicconun bir ayakkabısını kışın eskittik. O yüzden yaza girerken aynı markaya gittik %100 deri, ucu kapalı yanları açık önden genişletmeli cırcırtlı, bilekten tutan bir ayakkabı aldık. Oğlum giydiği gibi sevdi çıkarmadı. Güzel mi dedim eliyle güzel yaptı. İlk giymesinde koştu durdu alışveriş merkezinde. Ucunda 1 parmak boşluk vardı. bir aya yakındır kullanıyoruz ayağı biraz büyümüş sanki hatta baktığımda şimdi:)) O yüzden öndeki pay önemli. aldığımız, mağazanın en pahalı ayakkabısı idi. Ama değer, yazı geçiririz onunla, tepe tepe de kullanırız. Çünkü her gün dışarı çıkıyoruz.


Burcu_Kaan

Çocuğuma yanlış ayakkabı seçtikten sonra geç de olsa doğru ayakkabıyı bulabildim ve blogumda çocuklar için ayakkabı seçimi diye bir yazı yazdım.bi göz atın isterseniz
http://burcu-kaan.blogspot.com/2013/04/cocuklarda-ayakkab-secimi.htmlmildgirl

vakit ayıran ve deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

 


ozdenin_oykusu

paqpa aldık ilk adım olarak.hala da paqpa kullanıyor ve memnunuzSilanurr

adidasın ilkadım ayakkabısını öneririm. çok memnun kaldık biz.


hamdusena

2 yaşından önce ayakkabı tavsiye edilmiyor ben çok az giydiriyorum oğluma kızımda da öyle yaptım sadece dışarıda yürüyeceği zaman ayakkabı giydiriyorumCevaplamak için Üye ol