adet düzensizliği ve spiral

busraa soruyor: 5

adet düzensizliğim hep vardı. Evlendikten sonra 5 yıl doğum kontrol hapı kullandım, hapı bıraktıktan sonra yine adetlerim düzensizleşti.

Doğumdan beri; 15 aydır regl olmadım.Dr.uma spiral taktırmak istiyorum dediğimde "adetlerin düzensizmiş, her ay gecikme yaşayıp hamile miyim stresine girmektense, hap kullan" dedi. 
Ancak ben daha fazla hormon almak istemiyorum.

Adet düzensizliği olup da HORMONSUZ spiral kullananlar, memnun musunuz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


heroina

adet düzensizliğim yok ama hormonsuz spiral kullanıyorum. nerdeyse 1 sene oldu taktıralı baslarda biraz düzensizlik yaptı fakat şimdi düzeni normal sadece reglinin ilk günleri sökülmesi biraz zor oluyor onun dısında bir sorun yasamadım.
ancak adet düzensizliği varsa bende hormon gerek diye biliyorum.


TATLI_CADI

ben dr'una katılıyorum,her ay stres yaşamaktansa hap kullan daha iyi..


tiara

hormonlu spiraldeki hormon lokal etki yapıyor, yani sadece rahim üzerinde, o yüzden sistemik etkili doğum kontrol hapları gibi yan etki yapmaz. benim doktorum bana önerdi, kendisi de mirena kullanıyormuş çok memnunmuş, daha önce klasik spiral kullandığını ama çok fazla ara kanaması olduğu için bir türlü rahat edemediğini söylemişti. ben emzirme sürecinde lokal etkili de olsa hormon almak istemedim, kondom daha uygun geliyor bu dönem için ama sonrasında kesinlikle progesteronlu spiral düşünüyorum.


busraa

@aishwarya; ben düzensizliğimin düzenini keşfedemedim henüz:) peki sen spiral taktırdın mı  


@tiara; acaba bu lokal hormon etkisi cinsel isteksizliğe sebep olabilecek cinsten  mi? haptan bu konuda da muzdariptim çünkü


yesimk

spiral adet düzensizliği yapmaz kanamayı fazlalaştırır. en azından bende öyle. benim adetim çok düzenlidir bir sonraki ay hangi gün geleceğini bilirim ve yanılmam.

vücut spirali yabancı madde gibi algılayıp atmak istediği için bu durum alışır bir süre sonra vücut spirali kabul eder ve kanama yoğunluğu da azalır

güvenebileceğiniz en doğal yöntem bence. hormonluyu hiç düşünmedim düşünmem deCevaplamak için Üye ol