NEOCATE MAMA

ayse_deniz soruyor: 5


Oğlum pazartesi günü 6 aylık olucak. 3 aylıktan itibaren kanlı, mukuslu, sümüklü yeşil kaka görmeye başladık. Sadece anne sütüyle besliyorum. Hacettepe alerji ve gastro bölümlerine gittik. Yapılan bütün alerji testlerimizin negatif çıkmasına rağmen inek sütü alerjisi hatta çoklu alerji olabileceğini düşünüyorlar. Ben zaten sıkı diyetteyim ve neocate mama verdiler. Ek gıdaya başlamamızı istemiyorlar. Deniz şu anda yaklaşık 7.5 kilo.Bir ay boyunca günde 4 defa 150 cc mama vermemı kalan öğünlerde emzirmemi istiyorlar. Bu şekilde sadece anne sütü+neocate ile bebeğini besleyen anneler var mı? Günde ne kadar neocate mama veriyorsunuz?
(Şu ana kadar hep bir şeylerin içine karıştırıp bu mamayı veren anneleri duydum. Ama başka besinlere alerjisi olabilir diye hiçbir şeyle karıştırmamızı istemiyorlar.)

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


nadia

alerji icin fugen cokugras'i oneririm, nisantasinda muayenehanesi.


b14

Ankarada Bülent Şekerel'i önerebilirim.


helensparta

koray harmancı eskişehir osmangazi tıp ta internetten araştırırsanız pediatrik alerji uzmanıdır kendisi ve iletişimi mükemmeldir hastaları ile..


beyazboncuk

Merhaba,

3,5 aylık bebek annesiyim. Bebeğimde klinik özelliklerinden yola çıkarak çoklu gıda alerjisi tanısı kondu çocuk doktoru tarafından. Anne sütü formül maması verdikten sonra şiddetli kusma ile gıda alerjisinden şüphelenip hekimine gitmemizle anladık. Burun tıkanıklığı, egzema, geçmeyen ishal, hep gıda alerjisine yormuştuk. Başka bir başlığın konusu ama burada belirteyim anne sütüm 1,5 aylıktan itibaren azalmaya başladı önceden haftada 300 g alan oğlumun, sütümün iyice azaldığı şüphesiyle kontrole götürmem sonucu son bir haftada 50 g almasıyla mama başlamaya karar verdik. Sabah alıştırma amaçlı 30 cc verdim ama kustu. Aynı zamanda biberona da alıştırmaya çalışıyorum. Bunun için uykudan uyanınca zorlamadan kendi isteğiyle aldı biberonu. Bu mamayı da tolere edememesinden korkuyorum. Aynı durumu yaşayanlar var mı, çözümünüz ne olmuştu?


beyazboncuk

Yanıtım soruya yönelik olmalıydı:) telaşlanmış bir anneyim. Hoşgörünüze...
Cevaplamak için Üye ol