Bebekler için hangi kalem, hangi boya kalemi...

Zelal_ soruyor: 10

Selamlar,
Oğlumun yeni yeni kaleme ve kağıda ilgi göstermeye başlamasıyla bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim. Şuanda ya bizim kalemlerimize saldırıyor, ya da suyla doldurulabilen bir kalemi var; bez bir mat üzerinde bu kalemle çizebiliyor, ama kuruduğunda çizgi mizgi kalmıyor tabi matta... Hani tarih atıp, anı olsun diye saklamak bile sözkonusu değil. Bizim kalemlerimiz ise ona elbetteki uygun değil çünkü, ne kadar çizmeye heves etse de arada elindeki kalemi hooop ağzına götürüyor...
Özetle bebekler için önerebileceğiniz kalem, boya kalemi vs gibi ürünler nelerdir?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


esraozlem

Carioca'nın mum boyaları da yıkanabiliyor, koltuk, halı, duvar, Ada'nın t-shirt'leri vs.. gibi bir sürü yerden kolaylıkla temizlenmişliği (silme/yıkama) vardır :)


burcubrsn

carioca nın da yıkanabilir olduğunu bilmıodum..
http://www.idealpazar.com/Carioca-Jumbo-Bebek-Mum-Boya-Kalemi,PR-333.html

bunu beğenmistim ama yıkanma özelilğinden doalıy vazgeçmiştim..

teşekkürler bilgiler için..


Zelal_

Bende daha önce dediğim gibi Caioca'yı denemeyi düşünüyorum. gazlı yerine mum boyayı tercih ediyorum şuan.

İlk bulduğum http://www.idealpazar.com/Carioca-Jumbo-Bebek-Mum-Boya-Kalemi,PR-333.html buydu, daha önce linkini vermiştim zaten ama bu sitede yıkanabilir olduğu bilgisi yoktu; ama esraozlem'in açıklaması ilaç gibi yetişti ve sanırım ilk kullanacağımız da bu olacak. Bakalım şansımızı deneyelim... Kağıtlar ne kadar, duvarlar ne kadar nasiplenecek :))

Bu arada Basakcelik, önerin üzerine bir duvarı kağıtla kaplama fikrini bende denemeyi düşünüyorum, fikir için teşekkürler. İşin duvar boyama kısmına gelmesine bizde de biraz daha zaman var, şuan hooop ağza sokma aşamasındayız bizde :))


Zelal_

Efenim, soruyu soran olarak sorumluluk hissettim ve aldığım kalemlerle ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim:

1- Carioca baby- şuradaki kalemi sipariş ettim. Kalemleri kavrama, tutuş vs diğerlerine göre çok çok daha iyi.Gerçekten kalemlerin çizimi vs oldukça yumuşak. Kalemtraşı var. Yalnız yere düşmelerde ucun küt diye kırılma durumunu yaşadık.  Ambalajda 3 yaş üstü yazıyor, marka İtalyan, üretim yeri Çin :(

2- Crayola Mini Kids Triangular Pencils - 1 yaş üstü için. Qatar'dan aldım, bulabilirsem jumbo olanını denemeyi düşünüyorum. Tombul olanlarıyla kavrama daha iyi olurdu. Henüz yere düşürmedi, küt diye kırılacak mı zamanla görücez, kalemtraşı yok. Üretim yeri Brezilya.

3- Crayola Mini Kids Jumbo Crayons - 1 yaş üstü için. Qatar'dan aldım. Kavrama Carioca kadar olmasada bence başarılı, tutuş yönünün farketmemesi kolaylık sağladı, kalemin her tarafıyla boyama imkanı var, küçülen veya kopan parçaları eriterek yeni kombinasyonlar yapmak mümkün. Kalemtraşı yok. Üretim yeri Meksika.

Boya kalemi adına şimdilik denedikleri bu kadar, ağzına koymaya teşebbüs etti tabii ki, bir iki uyarıdan sonra, ağzına koymaya niyetlendiğinde bana bakıp vazgeçti. İlk fırsatta koyacağına eminim. Ağıza koyma dışında elinde kalemlerle dolaşmasına nasıl engel olacağıma henüz emin değilim.

Bunlar dışında bir kez parmak boyası denedi, ellerini durulama kısmı dışında ilk seferinde pek hoşuna giden birşey olmadı. Ara ara deneyeceğiz, lakin benim çok hoşuma gitti.


Zelal_

Basakcelik selamlar,

Crayola Jumbo Crayons'larla ilgili bi ilave yapma ihtiyacı hissettim, Carioca'ların yazımı çok yumuşak ya, yani bastırmaya gerek olmadan gayet net ve dolu dolu çizgiler elde edilebiliyorken Crayola Jumbo Crayons'larla biraz daha bastırmak, daha net çizgiler çizmek gerekiyor. Önümüzde daha bolca vakit var, yavaş yavaş boyaların ve haliyle evin hakkından gelecekler...

Zelal.SebileSimsek

Merhaba benim 25 aylık ikizlerim var ve crayola tombul mum boyalarını, uçları daire şeklinde keçeli kalemlerini  ve likit tüp boyalarını kullanıyorum. Kolayca yıkanıp çıkıyor, renklerde oldukça canlı .


BercesteD

Almanya'da yasayan bir arkadasim boya kalemlerini arastirmisti ve ozellikle mum boya olanlardan uzak durun diye geri donmustu. CE etiketi olanlarindan bile! Ben cozumu miknatisli cizim tahtasinda buldum. Istedigi gibi ciziyor, begenmezse siliyor, geliyor bize cizim yaptiriyor... Begendiklerimizin de fotografini cekip sakliyoruz. Saklamak da boylece sorun olmuyor :) Tavsiye ederim.


fatos

Merhaba

Bende Adım Adım setine aboneyim ve 9 aylık sette bir tane boya kalemi geldi. Markası STABILO. Kalın ve yumuşak. Yıkanınca da hemen çıkıyor. 9. ay setiyle geldiğine göre bebekler için uygundur diye düşündüm.Ulku

uzerlerinde "washable" yazanlar kullanilabilir.


Sheeda

Crayolla +1 ve +3 aldık. +1 gazlı kalem gibi eli kıyafetleri halı koltuk aklınıza gelebilecek her yer her şey hemencecik boyanabiliyor. Temizlemesi çok kolay leke bırakmıyor hemen suyla çıkıyor ama ne gerek var bu kadar boyanmaya. Ben sevmedim bir iki kullandı sonra hemen kaldırdım. +3 ler bence daha iyi diğeri gibi değdiği yeri boyamıyor ama o da boyuyor ve lekesi diğeri kadar kolay çıkmıyor. ben en çok bildiğimiz renkli kurşun kalem gibi olan normal bizlerin kullandığı kuru boyalardan memnun kaldım. Cevaplamak için Üye ol