Ya Dışarda Tuvaleti Gelirse

Sheeda soruyor: 10

Dün parkta oynarken 2 yaşlarında bir kız çocuğunun çişi geldi bakıcısı hemen çocukların oyun oynadığı yerdeki çalılığın yanına tuttu. Çocuklar oralardan taş alıyor oyuncaklarını koyuyolar, oraya yaptırmaması gerekiyordu bunu kendisine de söyledim. verdiği cevap kediler ve köpeklerde yapıyor zaten,  nereye yaptırayım oldu???? Nereye yaptırabileceği konusunda hiç bir fikrim yok ama oraya da yaptırılmaz ki?  Şimdi düşünüyorum ben böyle bir durumda nereye yaptırıcam , eve yetişmemiz mümkün değil , ortalık yere yaptıramam , yaptırmam, bana çok ters. Siz neler yapıyorsunuz, mutlaka pratik bir çözümü vardır bunun..

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


yasemin_ekin

Biz henüz kullanmıyoruz ama pratik ataptörler görüyorum. Linki aşağıda


ozguranne

Açıkcası bizim kız ne yazık ki tutsak da yapmadığı için öyle durumlarda eve geliyoruz. Yanımızda dev gibi adaptörü taşıyoruz(tuvaleti olan bir yere giderken) Portatifi almayı düşünüyorum. Ama portatif olsa da parktaki duruma çözüm değil. Erkek annelerinin çiş için şişe taşıdığını biliyorum. Ama kız çocuk için işe yaramaz. (Bana çalıların altı çok ters gelmiyor açıkcası, bizimki yapmıyor ama yapanı görsem tepki duymam) En doğrusu belediyelerden parkların yanına portatif tuvalet koymalarını istemek olabilir...


Neslihan

Ben blogumda daha yeni bu konuyu yazdim "bunu da yaptim ya" diye

http://neslinindoruku.blogspot.com/2010/09/bunu-da-yaptm-valla-napiyim.html

bu arada erkek cocugu avantajini kullanarak pat siseye yaptirmaya basladim ben. Ama kakasi gelirse naparim hic bilmiyorum. Zaten kakasini beze yapiyo simdilik Doruk. Parka da adaptor tasinirmi bilmiyorum. Kucuk bir spor cantamiz var. Onun icine de yedek ust, alt, suyu benim cuzdanim, telefon anca sigiyor. Bilemedim gercekten.


Sheeda

Yasemin_ekin evet hafif bir şeyse gerçekten iş görürür, ama erkekler için önünde yükseltisi olandan olsa daha iyi olurdu.


ozguranne eve yetişebiliyorsanız ne güzel, inşallah bizde de öyle olur.

peyibal erkekler için pet şişe fena bir çözüm değil ama portatif lazımlık bana daha çok uyar. Sadece bakıcılar değil bunu yapan anneler de gördüm , senin yaptığın gibi her seferinde uyarmak belki biraz da olsa işe yarar.


Sheeda

neslihan senin durumun farklı mecbur kalmışsın ve normal bir şeymiş gibi herkesin gözü önünde çoçukların yanına yaptırmamışsın :) Çok doğru çocukla herşey olabiliyor büyük konuşmamak lazım Neslihan

Sheeda bunu yaparken kesinlikle cok utanmistim :) Pet sise hayatimizi kurtardi. Ben simdilik hep tuvallette yaptirdim su park macerasi disinda ama kaka olayinda eve gidilemiyorsa (ki cocuklarin kakalarini tutmasi biraz problem olabilir) adaptor disinda baska bir cozum yok sanirim.


yuksel_

Biz potette portatif adaptör kullanıyoruz. Bu alet aynı zamanda lazımlık oluyor ve poşet geçirildiği zaman çiş ve kaka için de gayet güzel kullanılıyor. Biz dışardayken, eğer kafe tarzı bir yere yakınsak tuvalete sokup adaptör fonksiyonunu, yok değilsek poşet geçirip lazımlık fonksiyonunu kullanıyoruz. Daha pazar günü Taksim gezi parkında kullandık, poşet hop çöpe atıldı, hiç de bir problem yaşamadık. Tavsiye ederim.


Ulku

bu potetto alinacak demek ki!
biz de sIkIntI yasamadik, hep bir yerlere yetistirebildik ama seyahatte falan da guzel olur, koca adaptoru tasimaktansa.senayc

ben şanslı olanlardanım,
tuvaet olsa dahi benim oğlum tuvaleti beğenmezse yapmıyor, pet şişe taşıyorum,arabada çantasında.

ama geçenlerde arkadaşın kızının çişi geldi,götürdü kuytu bir köşeye yaptırdı. eve gitmek mümkün değildi zaten.
muhtemelen ben de öyle yapaardım


nilaylilayla

kuytuya çiş yapan bir minik beni rahatsız etmiyor..o potetto'da kullanılan poşet, potetto olmadan da kaka durumlarında parkta kuytuda kullanılabilir...o geldi aklıma..sonra poşet hoop çöpe...Cevaplamak için Üye ol