Probiyotik ishal !!

nisabahar soruyor: 2

Merhaba, kızım 28 aylık ve bur haftadır ishal. Doktorumuz yoğurt ve reflor önerdi. Uyguladim.fakat bugün eczaci kidzprobio önerdi bitkisel kaynakli brobiyotik içeriyor. Ayni zamanda çinko a d c vit.var içinde. Reflor yerine kullanıp kullanmamak konusunda cok kararsizim.kullanip faydasini gören var mi acaba?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


cancun

reflor bu gibi durumlarda doktorların yazdığı probiyotiktir. fakat eczacıya ne oluyor onu anlamadım. ayrıca 1 hafta kullanım bağırsak düzenlenmesinde genelde yeterli olmayabilir. bizim tecrübelerimiz bu yöndeydi. reflor 1 ay kullandıktan sonra doktorumuz yine aynı tip başka bir probiyotiğe geçmişti 2 sene önce bağırsaklara yerleşen bir bakteri sebebiyle. probiyotik düzenli ve belii bir süre kullanılması gereken bir şey. doktorunuzun verdiği ilacı kullanıp kullanmamakta kararsız kalıyorsanız doktorunuzu değiştirin. çünkü kararsız kalmamanız gerekiyor aslında. eczacı bana muadili kullanabilirsiniz dese bile doktorunu arayıp teyir alıyorum kimi zaman hayır dediğimi bul diyor. 


Teacher_Mom

Nisabahar eczacilar marketler gibidir. Kâr marjına bakarlar ve hep pahalı urunleri yok icinde su vitamin var bu minereal var diye satarlar. Benim sana tavsiyem çocuğunu eczacı tabsiyesiyle büyütme. Reflor konusunda için rahat degilse Biogai kullanabilirsin. Bir çok çocuk doktoru bunu önerir. Günde 5 damla. Bunu da sorabilirisn cocuk doktoruna. Probiyotik ishali kesmez ishal sonucu oluşan bozulmuş bağırsak Florasıni düzenler. Çünkü ishal ile kalın bagirsakta bulunan yararlı bakteriler vucuttan atılır. Probiyotikler antibiyotik yada ishal sonucu bozulmuş bağırsak mide ve vajina Florasını düzene koyar. Ama reflorun ishali kesici etkiside var. Doktorun hem ishali kessin hem flora düzelsin diye reflor vermiştir.Cevaplamak için Üye ol