Gündüz uykusu sıkıntı

jeku soruyor: 3

Oğlum 16 aylık gündüzleri uyumuyor nerdeyse? Çıldırmak üzereyim? Neden böyle? Akşamları 9 - 9,5 gibi yatar sabah tam 7 de uyanır, daha sonra 11 yatar tam 12 de kalkar, 3,5 - 4 gibi yatar tam 5 te kalkar. Hep 1 saat uyuyor hiçbir isimi yapamıyorum. Kendime hiç zaman ayramiyorum. Delirmek üzereyim. Sabaha kadar 10 saat uyumuş oluyor ama bu gündüz uykusu dert büyük dert. Yahu neden uymuyor. Hadi dendim yani uyumasın o zaman ama uykusu gelince de cldiriyor. Gece yanımda yatıyor. Kucakta uyuyor. Hep kelepçeli gibiyim tüm gün bacaklarıma tırmanır beni al diye. Uffffff allahimm bişeyler söyleyin lütfen normal mı bu uykusu yani??

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


jeku

Saat 14:40 da uyandı buyurun bakalım. Hiç şaşmaz mı ya 1 saat tam 1 saat sabah 9 da kalkmıştı oysa ki. Offf allahım off


neretva

Pardon ben anlamadım? Benimkinin düzeni de aynı sizinki gibi bazen sabah yarım saat akşam 1,5 uyur. Ama normal bu. Evet bazı çocuklar daha uzun uyur ama onlar hep öyledirler. Doğduğundan beri böyleyse fabrika çıkışı budur. Daha küçükken yarım saat uyurdu, şimdi bir saat bana öyle bol geliyor ki. Ama arkadaşlara katılıyorum teke düşürün uykusunu. Yavaş yavaş. Sabah uykusunu 15 dakika 15 dakika geçe alın. Sonunda şöyle olması lazımmış: sabah kalkacak, kahvaltı, oyun, 12de öğle yemeği 1230-1300 gibi uyku. Ama o zaman da toplam 1,5-2 saat uyur gene. Bence sizin asıl sorununuz kucakta uyuması. Gece siz olmadan odasında uyusa o uyuduktan sonra her işinizi yaparsınız.


jeku

Uyanır uyanmaz kucağıma aldım bizim yatağımıza yatırıp yanına yattım bende sarılıp uyudu yarım saat daha. Genel de bunu yaptığımda hemen uyur tekrar ama her zaman vaktim olmuyor buna. Neyse o tekrar uyuyunc bende yemeğini yaptım bu arada. Uyandı. ama böyle yemek düzeni kaydı şimdilik düzenleriz problem değil. evet soda ilk gün bu hemen olmaya bilir sabırlı olmak lazım. Benim oğlum 2 kez ameliyat geçirdi. arada soğuk algınlıkları falan da oldu ya. hastalık dönemlerinde uyku düzenleri yeme düzenleri altüst oluyor bilirsiniz. ama genelde gündüz uyku düzeni 1,5 - 2 saatti. Doğumdan itibaren gece uyku performansı muhteşem diyecek lafım yok oğluşuma. Sabah 7 de kalkar toplamda 7 saat uyur. gece 1 kez uyanır yanıma alınca deliksiz uyur. Keşke kuağımda uyumasa ama yapabileceğim ne var bilmiyorum. Temmuz 1 itibariyle odaları ayırma va ayrı yatma savaşını başlatmayı düşünüyorum. 

neretva sizin bebeğiniz sabah kaçta kalkıyor? ve anladığım kadarıyla kendi uyuyor nasıl başardınız bunu?
Cevaplamak için Üye ol