hamilelikte elevit ve ferrogyno

ildeniz soruyor: 10

20 haftalık haleyim doktorun yazdığı ilaçlar beni hasta ediyor.elevit ve ferrogyno alamıyorum e yapmalıyım görüşlerinizi bekliyorum.bebeğime zararı olur mu?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CiciAnne

Şikayetlerinizle ilgili doktorunuz ne diyor?


banuo

Ben de hic ilac kullanmadım. Her iki hamileligimde de. Hic bir sorunla karsılaşmadım.

Kan sayımlarınız nasıl? Ciddi bir kansızlık yoksa problem olacagını dusunmuyorum.


ozgeoyku

elevıtı bende kullanıyorum ama meyvenı fındık badem cevız falan yıyorsan 2 yada 3 gunde bır alabılırsın demıstı doktorum cok rahatsız edıyorsa hergun kullanmak zorunda degılsın.


yektaaslan

benimde doktorum yazmıştı aldım ama ilaç kullanmayı pek sevmediğim ve alınca istifra ettiğim için almadım ayrıca vitamin ve mineralleri doğal yoldan almak bence en sağlıklısı ilaç yerine gıdaları tercih etmek iyi besleniyorsanız sorun etmeyin;)))


yektaaslan

benimde doktorum yazmıştı aldım ama ilaç kullanmayı pek sevmediğim ve alınca istifra ettiğim için almadım ayrıca vitamin ve mineralleri doğal yoldan almak bence en sağlıklısı ilaç yerine gıdaları tercih etmek iyi besleniyorsanız sorun etmeyin;)))yektaaslan

ama folik asit kullanmanızı tavsiye ederim bebişlerin beyinlerinin oluşumunda enbüyük görevi üstleniomuş:))ama bunuda gıdalarla halledilebilir tabi..


ildeniz

teşekkürler arkadaşlar bazı değerlerim düşük almam gerekiyormş mutlaka.ilaç ayarlaması yapıcak sanırım.ilk aylarda folik asitte çok zorlamıştı.beslenmeme çok dikkat ediyorum.belki de o yüzden en düşük değerim hemeglobin.diger bir ikiside düşük.tansiyonum çok düşük dün 9a 6 dıydı mesela  cuma randevum var bakalım.


zeynepege

elevit hamilelikte çok önemli herşeyden önemlisi içinde folikasit var ki bebek için olmazsa olmazlardan.kişiye göre değişmekle birlikte hamilelik sonrasında emzirme döneminde bile birsure daha kullananlar var.o yuzden nekadar zorlansanızda bebeginizi düşünerek mutlaka almanızı tavsiye ediyorum çünkü onların gelişiminin  en kritik zamanları şuan :) ildeniz

doğru ama alınca hiç beslenemiyorum.cuma günü doktor yeni ilaçlar belirlicek sanırım.ayrıca ilaçları alınca çok başım dönüyr ayakta duramıyorum.sarhoş gibi ouyorum bakalım hayırlısı.


Burcu_Temucin

bu ilaçların aynı şekilde eşdeğerleri vardır drunuzla görüşüp değiştirmesini isteyeblirsiniz gecmiş olsunCevaplamak için Üye ol