Bebeğinizi ne zaman oturtmaya başladınız ?

Linam07 soruyor: 6

Kaç aylıkken oturtmaya başladınız arkadaşlar benim kız 3 aylik ufak ufak egzersiz yaptırıyorum  yattığı yerden kalkmaya calisiyo onun üzerine yardımcı oluyorum ya da sırt üstü koyup yanımda oyuncagiyla çağırıyorum. Bi de yürüyüşlerimiz var daha çok erken tabi ama yararı olacağına inanıyorum tabi düşündüğünüz gibi bebeği ellerinden tutup yürütmuyorum :)))

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


halbuse

4 aylıkken başladım ben. İlk kızım 5.5 aylık iken ikinci kızım 5 aylık iken desteksiz oturmaya başladı. 4 aydan sonra kısa aralıklarla destekli oturtabilirsiniz doktor aksini söylemedikçe ve tabii ki bebeğiniz kendini yatmak için zorlamayla. Yürüyüş de elinden tutup ben 7 aylık civarında başladım ikisinde de ama emin değilim doğrusu nedir. 


seyircikoltugu

Doktorlar 6. ayı en sağlıklı zaman olarak gösteriyorlar. 6. ay ek gıdaya geçme dönemi olduğu için hem mama sandalyesinde oturabiliyor hem de emekleme için fırsat doğuyor. Ben 5 aylıkken başlatmıştım ama asla zorlamadan. Hareketlenmeye başlayınca kendiliğinden geliyor hepsi. 3 ay bence biraz erken. Yürütmek için de acele etmeyin, yararı için de erken.


gizemedemen

Benim kızım 40 günlükken başladı oturmaya. Hiç yatmak istemiyordu hala da öyle 😊


defnefaruk46

4 aylik iken kizimi basladim 5.5 aylikken oglumu 


ezgkar

Merhaba bence 6 aydan önce başlatmamak gerekiyor,ben iki çocuğuma da 6 aylık olduklarında başlattım.Doktorumun tavsiyelerine uydum.


sema51

Ben 6 aylık başlattım. İngiltere'deki doktorlar hiç böyle bir şey söylemiyormuş.Cevaplamak için Üye ol