Uykudan çığlık atarak uyanması

esma2012 soruyor: 8

Kızım 3 yaşında 1 aydır geceleri 2-3 kez çığlık atarak ve ağlayarak uyanıyor yanına gidiyorum saçlarını okşuyorum ve uykuya devam ediyor. Bazen yanında uyumamı istiyor. Çığlıklarına üzülüyorum ve sebebi ne olduğunu bilmiyorum. Böyle bi şey yaşayan varmı.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


kizimasya

Ben de çok benzer bir durumun içindeyim. Benim kızım da 3 yaşında ve hemen hemen  her gece ağlayarak uyanıyor, bir süre ağlamasını durduramıyorum. Yanında uyumamı istiyor. Sarılarak uyusak olmaz mı diye bir soruşu var içim parçalanıyor inanın. Sabah uyandığımızda soruyorum gece niçin ağladın diye kötü rüya gördüm diyor hatta anlatıyor kendince küçük kabusunu. Ben odasının şeklini değiştirmeyi düşünüyordum ama şimdi esma2012 nin durumunu okuyunca acaba dönemsel bir durum mu diye aklıma takıldı. Aranızda benzer bir şey yaşayan var mı arkadaşlar?


kiybele

Benim de 3 yaş oğlum var oda 1 ay önce bu şekilde sık sık ağlayacak kalkıyordu :( kötü rüya gördüm yada elim saçım acıdı diyordu geceleri uykuya dalana kadar gece lambasını açtım birkaç defada bizim odamızda yattı ve böylece yavaş yavaş geçti ;) galiba dönmesell şuan anlıyorum tabi son azı dişlerimizde çıkıyordu biraz ondanda huysuzluk vardı bizde şuan her akşam masal okuyorum öyle dalıyor uykuya güzel uyanmadan uyuyor :)


ecehankoc

Benim kizim da boyle. Her gece kabus gorup uyaniyor.Yaninda ya ben ya esim oluyoruz degisimli. Baska bir cozum bulamadik maalesef.


maviboncukk

Gun icinde yasadigi, uzuldugu olaylar mi oluyor acaba bakiciyla yada kresle? Anne baba kavgasi da olabilir?kizimasya

Biz de bazen yatıyoruz yanına sarılıyoruz sıkı sıkı. Biz de kitap okuyarak uyutuyoruz acaba bunun da etkisi olabilir mi diye aklıma takılıyor açıkçası. Çünkü resimlerine bakmak istiyor ve maalesef her kitap pedagojik olarak özenle hazırlanmıyor. Umarım bizim de bir an önce geçer çok üzücü çünkü :-( 


nisa2010

3 yaş civarı oluyor sanırım.bizde de vardı .kendiliğinden geçti.gece terörü diye aratırsanız bir çok açıklama göreceksiniz.kendiliğinden geçecek ama onu yaşadığınız geceler insan çok kötü etkileniyor.çocuklar hatırlamıyor bile .


ecehankoc

Nisa2010, benim kizim kabus goruyor, gece teroru degil yani. Uyaniyor, kendinde, ruyayi anlatiyor, sonra sakinlesiyor, sabah da hatirliyor. Gece terorunu sizin dediginiz gibi hic hatirlamiyorlar, ki bir kere o da oldu, cok kotu birsey gercekten.

Benim kizim icin iyi gun kotu gun fark etmiyor, kabus gorup aglamadigi gun bir elin parmaklarini gecmez.


tbcr

Merhaba oncelikle size bi cocuk norologuna gitmenizi tavsiye ediyorum.sizi doktor yonlendirir.bence cocuk norologu degerlendirmeli.


Cevaplamak için Üye ol