4 aylık emmeyi reddetme

m_eymen soruyor: 4

Ya arkadaşlar daha önce açılmış forumlar var ama güncel olsun istedim. 4 aylık bebeğim resmen memeyi almıyor. Alsa bile 4 dakikadan fazla emmiyor. Daha önceden gazı vardı şiddetli bir şekilde ağlıyordu. Ama şuan ağlamıyor da memeyi de almıyor. Artık sabredemedim sağdığım sütü biberonla vereyim dedim onu bile almadı. Anne sütünden başka birşey vermedim bu zamana kadar. Dil çeviriyor, etrafa bakıyor. Aç bırakıyorum belki alır diye. Yok yok yok. Günde 1 kez kaka yapıyor, bezi normal çişli. Sütün tadı normal. Akış hızı normal. KAranlık odada, loş ışıklı odada, müzikle vs... hepsini denedim ama almıyor. Artık emmeyi bırakacak diye düşünüyorum ama bebeğe başka birşey vermeden emmeyi bırakır mı. Keyfi maşallah çok iyi. Bu arada emse bile kusuyor. Şimdi randevu aldım yarın genel cerraha götüreceğim. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


m_eymen

Bu arada burnu tıkalı değil. Yarın sağlık ocağına tartmaya götürecektim ama direk hastaneye gideceğim. Reflü gibi geliyor. Ama dediğim gibi ağlaması yok.


nevinc

Mrb ayni problemi bizde yasadik cocuklar bu aylarda etraflarina ilgileri arttigi icin memeye konsantre olamıyor ben bu donemi uykuya hemen daldiktan sonra memeyi vererek care bulmustum birde artk buyudukleri icin cekis gücü artti az emse bile cabuk doyuyolar doymasa zaten bezini doldurmaz ama iciniz rahat etsin yine goturun dr*ra sevgiler :)


evinyekta

Kesinlikle dördüncü ayda bu bebelerin meme protestotusu var sabredin uyku arasında yada uyuturken deneyin ben ayakta gezinirken emzirirdim şimdide meme delisi oldu☺


m_eymen

doktordan geldik şimdi. Önce genel cerraha gittik. Orada şebeklik yaptı güldü vs... doktor bişey yok bu çocuğun dedi. Pediatriye sevk etti. Bir de o baksın dedi. Oraya gittik. Kulak, ağıziçi, dişetleri ve göğüslerini dinledi. Bişey yok çok şükür. Kaşıkla vs... bir şekilde ver, bu zamanda oluyor diyor. Bu zamanda oluyor diye duydum ama inanmamıştım. Doktor da söyleyince insan mecbur inanıyor. Bakalım bişiler yapacağım artık. Biberon vermek istemiyorum. Sütüm de azalıyor gibi. Kusması renkli değil. Doktor da sordu bunu. Reflü şüphesi yok yani. İdrar verdik. Huysuzluğu yok ama yine de bakalım o zaman idrara dedi. Herkese geçmiş olsun. Cevaplamak için Üye ol