üç aylık bebegin omurgada morarma ;doguştan morluk kalça ve omurga arada ki baglantıda morluk

urasbebek soruyor: 7

22 mart dogumlu oglumun omurga kalça baglantısında tam poponun başlangıç kısmında dogdugundan beri bi morluk var kalça çıkıklıgı ve omurgasında çekilen röntgenlerde  bir şey yok dendi ama bu durum beni kaygılandırıyor dr bu bazı bebeklerde olur dedi ama beni ikna edecek bi açıklama olmadı benzer durumda olan anneler varmı yada bi öneriniz varmı tekrar film çektirsem gene radyasyon alacak ne yapacagımı şaşırdım ne yapayım?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Aysegul_

bana mongol lekesi gibi geldi. normal bir durumdur. benim oğlumda daoldukça geniş olarak  var. 5 6 yaşlarına kadar devam edebilir zamanla azalarak kayboluyor.


akarsum

Oğlumda vardı baya uUn süre sonra yok oldu yaklsik 2 yasında falan

3 aylık kizimdada var endiselinicek bisey yok kimi bebeklerde olur


iflah_olmaz

benim oğlumdada var 14.ayında hala geçmedi.mongol lekesi deniliyor.büyüdükçe kendiliğinden geçiyor.etrafınızda bi büyüğünüz yokmu görür görmez söylemişlerdi çevremdekiler bana olur o morluk önemli değil diye:-)))


TulinOzOz

benım bebegımde de vardı bızım dr bu bebeklerde olur yanı her bebekde olur dedı buyudukce gecer demıstı gecıyor hakıkaten


fistikcik

Bu izlerin adı "mongol lekesi". Korkulacak bir durum yok, kızımda da var. Büyüdükçe silikleşiyor.

http://www.google.com.tr/search?q=mongol%20lekesi


urasbebek

hepinize teşekkür ederim . gerçekten içimi rahatattınız ben ne senaryoar yazdım bilemezsiniz acaba yanlış tutup belinimi çıkakarttım ,doguştan kaçasımı çıkık daha neler neler .. fıstıkçık özelekle teşekkür ederim görseller ikna edici oldu:) 


becanim

bizde de var, :)Cevaplamak için Üye ol