Medela calma biberonu boşuna mı aldım?

icandance soruyor: 8

Merhaba,

Daha önce göğüslerimdeki yaralardan dolayı çektiğim sıkıntıyı ve kızımın bazen göğsümü biberon gibi aldığını paylaşmıştım. Sağdığım sütü vermek için kaşık kullanmayı denedim. Ancak başarılı olamadık. Kendi temposuyla içmek varken kaşık kaşık verilmiş sütü istemedi. Ben de diğer bir seçenek olan Medela Calma'yı denemeye karar verdim. Biberon dün ulaştı elime. Akşam iki kere verdim. ,Zorlandığını hissettim ama az da olsa sütü onunla içti. Normalde 90-100 cc içerken 60 cc kadar içti ikisinde de. Gece 3 defa sadece emzirdim. Ancak sabah göğüslerim yine kötüydü ve biberon vermek istedim. Aç olmasına rağmen Medelayı her verdiğimde diliyle itti ve hırslanıp ağlamaya başladı.
Daha önce böyle bir şikayeti olan duymadım ben. Kızım 2 aylık olduğu için mi çekişi zor geliyor acaba. Çünkü dün kendim denedim ve bir yetişkin olarak çekişi çok zor geldi bana. 
"Bu sefer olucak, kızımı beslemek ikimiz için de eziyet olmaktan çıkıcak" hevesiyle aldığım şeyler ve denediğim yöntemlerde hayal kırıklığına uğramaktan, ürünlerin elimde patlamasından sıkıldım gerçekten. Medela'yla benzer sorunu yaşayanınız oldu mu? Geçici midir? Alması için ısrar etmeli miyim?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Kozzy

benım oglum da ılk baslarda cok zorlanmıstı medela calma ıle ama zamanla alıstı.


icandance

Merhaba Kozzy,

İlk denediğin biberon medela mıydı, yoksa daha önce başka biberondan içmiş miydi? Daha önce Dr. Brown's kullanıyordum. 


Kozzy

ılk etapta avent kullanmıstık ama "gacır gucur" boş hava seslerı gelınce ve gaz yapınca, anne gogsunu de unutmasın dıye medela calma ve dr brown's almıstık.


Zeynep_anne

Merhaba bende medela calma kullanmıştım,ilk birkaç sefer pek istekli olmuyor biberona ne yazık ki ama sonra alışıyor.icandance

Bu sabahtan itibaren sadece calmayı değil bütün biberonlarını reddediyor. Göğüslerin yara içinde gözlerim ağlamalardan şiş. Saolasın calma, evdeki bulgurdan da olduk.


nilinmasali

ağlamayın lütfen mutlaka birinden birine alışacak zor bi durum biliyorum bende yasadım kızım hala bebedor dısında hiçbir marka biberon ucu kullanmıyor ,medela kullanmadık,ama benzer bir sorunu chiccoda yasamıştık bizde deneye deneye bebedorda karar kılmıştı kızım:(
1-2 gün kasıkla beslemeye calıssanız, biberonla zorlandıgı için bugün almak istemiyodur,çok kısa sürede unutur bu durumu,siz moralinizi yüksek tutun


icandance

Moralsizlikten değil canımın acısından ağlıyorum maalesef. Çocuk bir gecede biberon nedir nasıl süt içilir biberondan unuttu, inanamıyorum.


ozcos

benim oglum medelayi kolayca aldi. tutusunuzu degistirerek denediniz mi? biberonun egimini?

esim verdiginde icemiyor, ama ben verince alabiliyor..


Cevaplamak için Üye ol