Bebekken beyin mr ı çektiren var mı?

sineralya soruyor: 4

Kızım 13 aylık ve 2 hafta önce ateşsiz nöbet geçirdiği için çocuk nöroloji doktoru beyin MR ı istedi. MR çekilecek olan hastane uyuması için bir solüsyon içiriyormuş  bu konuda tecrübesi olan var mı neler yaşadınız. İlaç dokunur mu diye korkuyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozicim

Merhaba

Biz 6 aylikken cektirdik. Anestezi ile 20 dk uyuttular. Damar yolundan verdiker bisey icirmediler.


one0758

Öncelikle  geçmiş olsun inşallah bir şeyi yoktur.uykuya rahat dalsin diye sakinleştirici ilaç veriyorlar   mr gürültü bı  makina biliyorsunuzdur.oglum 8 aylıkken menenjit oldu ilk mr da o zaman 6 ayda bir 2.5 yasa kadar çekindi.


one0758

İlacın bı takım yanetkileri var tabiki imza attırıyorlar aileye ama narkozun da var.siz geceden uykusuz biraktirmayi önerin Dr a ama ihmal etmeyin lütfen mutlaka cektirin mr i.eeg de çekindi mi ?


babu

Benim oglumun MR lari hep damardan uyuyularak yapildi. Bildigim kadariyla MR sirasinda kipirdamamak gerekiyor, o yuzden solusyonla uyudugunda yine kipirdayabilir ya da uyanabilir diye oyle yapildi hatirladigim kadariyla. Bahsettiginizle ayni oldugunu tahmin ettigim solusyon EEG sirasinda uyusun diye veriliyordu, o sadece uyumasini kolaylastiran bir seydi ve bizde ise yaramadigi da olmustu :) 

kolay gelsin, umarim kolayca cekilir ve tertemiz de sonuclar alirsiniz. Cevaplamak için Üye ol