hamileyken bebişe okunacak kitap tavsiyesi olan var mı?

almila soruyor: 5

Arkadaşlar, ben şuan 21. haftamdayım ve edindiğim bilgilere göre 22.haftadan itibaren bebişime kitap okuyabilirmişim. 


hamileyken bebişe okunabilecek kitaplar hakkında bir fikri olan var mı?

sevgiler,

Almila.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mrvksm

Ben bebeğime hiç kitap okumadım ama bol bol rahatlatıcı müzikler dinledim. Bebeğinize şarkılar söylemenizde sizin sesinize alışması açısından faydalı.

Sevgiler!


lacivert0

ben ara sıra nohut oda bakla sofa adlı hikayeyi okuyorum. tekerleme gibi yazılmış. okuması zevkli


mayaberry

bende bebişime hiç bir kitap okumadım henüz ...okurmuyum açıkçası emin değilim. ama bol bol kendisini sallıyorum :) her ne kadar eşim bebeği salama bişey olcak dese de alışkanlık. nasıl salıyorsun dersenizde sabah hazırlanırken açtığım bir müzik hoşuma giderse dolayısıyla oynuyorum. e ben oynayıncada bebiş sallanmış oluyor. bana göre bir sakıncası yok. ama tutupta bunu doktora hiç sormadım sormak da komik geldi açıkçası? varmıdır sizce bir sakıncası ?


deren

Hamileler için oryantal dersi veriliyor. Bir kaç ay önce TV'de görmüştüm. Bu durumda dans ederek bebeği sallamanın da sakıncası yoktur heralde. Zaten annenin hareket halinde olması beşik etkisiyle bebeği rahatlatıp uyutuyor diye hatırlıyorum.  Sadece zorlayıcı hareketlerden kaçınmak gerek tabii ki.
şimdiye kadar bebeğime kitap okumadım ama ben de bolca müzik dinlettim. Bu arada okuduğum bir kitapta acem aşiran makamındaki müziklerin bebeği doğuma hazırladığı yazıyordu. Bir arkadaşımdan yarım saatlik bir acem aşiran peşrevi buldum ve ara sıra dinletiyorum bebeğime ama ne kadar etkili olduğunu bilemiyorum... 


almila

bu dans fikri baya ilginçmiş egrçekten :) ben de sabah erkenden uyandığım için milleti uyandırayım diye sabahtan radyo açıp dans etmeye başladım, baya ilginç oluyomuş :))

kitap da sanırım şeker şirin pozitif şeyler okumak yararlı olacak anladığım kadarıyla..Cevaplamak için Üye ol