Gece cis saati sorunu

ayazveben soruyor: 10

Arkadaslar Merhaba. Oğlumu bezden kurtarmaya başlayalı 10 gün oldu.geceleri ilk başta sorunumuz yoktu.saat 6 gibi kaldırıp yaptırıyor ,sabah 10 gibi falan uyaninca bi daha yapıyordu. Gün içinde kazasız atlatıyord uk.gel gelelim 2 gündür geceleri ıslatma başladık. Zamanını nasıl ayarliyacam bilmiyorum. Her 2 3 saatte bir kaldırıp cise gotursem çocuğun uykusu perişan olur bir de ustune kıyameti koparıyor zaten.

bana bi akıl verin nolur.ne aralıklarla kaldıralım?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


berlindenbirseda

Aksam sivi alimini biraz azaltin ve bir süre yatagi islatmasini goze alarak hic kaldirmayin bence. Kisa süre icinde düzelecektir büyük ihtimalle. Eger düzelmezse o zaman kaldirmaya alisririrsiniz.

Canbebe'nin alt degistitirken kullanilan ortülerini ya da ona benzer bir ürünü serersiniz yataga, carsafi kirlenir sadece.


ayazveben

Yataga alt açma örtüsü serdim o konuda sorun yasamıyoruz. 2 gun sabaha dogru yaptı çisini yatağa. Ondan sonra da saat 6 gibi kaldırmaya başladım. Iki gündür de saat 4.5 da 8 de ve 10.30 gibi cise kalktı.


Puccanne

Uykuya kacta gecıyor ona gore ıkıye bolebılırsınız . Benım kızım 23:00 da uykuya gecerdı bende saat kurardım 2:00 bırde 6:00 a kazasız atlatırdık sonra zamanla bır defaya dusurduk rahatız sımdı hatta bazen bebefondan duymuyorum kalktıgını lavaboda yakalıyorum kendı kalkmıs oluyor ınsallah sızde kolay atlatırsınız ben kızımı tuvalet egıtımıne alıstırrken sıvı gecırmez alez almıstım bımden cokta uygundu 9 lıra fılandı dısarıdada cok pahalı degıl benım hayatımı kurtardı ınan bence boyle bırseyde kullanabılırsın cunkı bazen cok yorgun oldugu zamanlarda hıssedemıyor cok cok nadır ama yınede sadece carsaf batmıs oluyor.


ayazveben

En erken 24 gibi uyuyor o zaman 3 gibi falan uyandırmak gerekiyor.


ayazveben

Ins.en yakın zaman da bizde düzeninde oturturuz.en çokta o tatlı uykusundan uyandirip uykulu gözü kapalı çisini yapmasına uzuluyorm :(Puccanne

Evet ozaman 3:00 a 6:30 kurabılırsınız ben uykusu cok bolunmesı banyo gıdıp gelmeyı kendıne ezıyet gorup zorlanmasın dıye lazımlıgını odasına gotururdum belkı kolaylastırır uyanmasını em azından uyanıp banyoya kadar yurumesı gerektıgını dusunmez.


ayazveben

Lazimliga oturmak istemiyor çoğu zaman o yüzden mecbur banyoya kadar gidiyoruz. :(


mezguashe

Benim önerim bir gece tamamen uykusuz kalmayı göze alın, saat başı kalkıp, çocuğu uyandırmadan kontrol edin ıslaklık olup olmadığını. Islaklık varsa uyandırıp temizleyin ama yine tuvalete götürüp kalanını tuvalete yapmasını söyleyin. Uyuduktan sonra da tekrar saat başı kontrole devam edin. Böylelikle gece kaç kez ve yaklaşık ne zaman çiş yapıyor olduğu konusunda daha net bilginiz olur. İkinci gün de bir önceki gece kaçırdığı saatlerden daha önceye kurun saatinizi, çişe kaldırın ama uyandırın mutlaka ve çişini yaparken bir daha ki sefere çiş geldiğinde uyanıp haber vermesini gayet içten bir dille söyleyin. Bir de olası kaçaklar için bir arkadaşımın önerisi yatağa çarşaf-alez-çarşaf-alez-çarşaf-hastabezi-küçük çarşaf sırasıyla örtmek olmuştu ve bizde çok işe yaradı. Çocuk altına kaçırdığında gece bir yandan onu sakinleştirip bir yandan üstünü değiştirip bir yandan da yatağı temizlemek çok zor oluyor, ama her katın altında bir yedek olduğunda hemen üstteki ıslakları alıverip kuru yatağa çocuğu yatırmak çok kolay olabiliyor. yazgi_26

Gece yatmadan bir kaç saat önce sıvı alımını durdurabilirsiniz


ayazveben

Çok tsk ederim cvplar için. 2 gündür gece 2 kere uyandirip cisini yaptiriyorum. Kazasız atlatıyoruz 2 gündür. Düzene girecek böyle boyle


Cevaplamak için Üye ol