Bakıcı mı? teyze mi? taşınmalı mı? ne yapmalı??

meliz soruyor: 0

Merhaba anneler.
Kızım şu an 11 aylık. Doğduğundan beri doğum izni + ücretsiz izinle kendim bakıyorum kızıma. Ama ocak ayında işbaşı yapmam gerekiyor. Biriciğimi de emanet edecek birilerini araştırıyorum içim elvermeyerek.

Şu anda Bakırköy'de kirada oturuyoruz. Benim işim Maslak'ta, eşiminki Bakırköy'de.

Eşimin Çekmeköy civarında (A. Dudullu) oturan teyzesi ben bakarım kızınıza, ben de kızımı üniversitede okutacağım için bana da para lazım. Hem sizin de gözünüz arkada kalmaz dedi. Kendisi 44-45 yaşlarında. Evde ayrıca 6. sınıfa giden bir oğlu var. Sabahçı imiş bu sene. İkimiz de Avrupa yakasında çalıştığımız için sabah 7 - akşam 7 benim evimde bakması gerekiyor. Bizim aklımızdan geçen 1.000 TL filan iken kendisi 1.500 TL istedi. Yüksek dediğimizde de burada bakıcı ücretleri bu civarda dedi.Dahası kendi evine yakın olan siteye taşınmamızı istiyor ki dediğim gibi kendi oğlu evde yalnız kalacak okul dönüşü. Bu sitede de kiralar min. 1000 TL + 200-250 TL de aidat.

Bu durumda, ikimiz de sabah akşam toplam en az (50-60) km yol kat etmeyi, trafikte 1,5-2 saat geçirmeyi göze alarak oraya taşınmalı mıyız? Elin iyisinden kendinin kötüsü daha iyidir diyerek kreş yaşına kadar dayanmalı mıyız? yoksa çalıştığım yere yakın bir yere taşınıp bakıcı arayışına mı girmeliyiz?

Bir de Çekmeköy taraflarında bakıcı ücretleri gerçekten bu kadar yüksek mi?

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol