Diş jeli

annemmm01 soruyor: 7

ben 6 aylık bebeğime arada diş jeli kullanıyorum iyi de geliyor gibi, fakat daha doğal yolu denemiş anneler tecrübelerini paylaşabilir mi?

önceki yıllarda pırasa yazan olmuş başka var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


oz_ey

Bende pırasayı kullanıyorum çok rahatlıyor soğan kokuyo küçücük ağzı çok sevimli:))

Buzlukta soğutulmuş mendil bayılıyo ısırmaya, temiz parmakla masaj en favorisi ise soğutulmuş emzik. Jel kullanmak istemedim ayrıca havucu da diş etlerinde dolaştırmaya bayılıyo bizimki:))


mutluannelif

Ne kadar sağlıklı ki onlar ?? Pırasa, havuç, salatalık verilebilir. Diş kaşıyan sağlıklı oyuncaklardan verilebilir. Diş sancısı yaşamadım hiç bebeğimde. Kendisi bazen eliyle bazen oyuncakla bazen bi sebzeyle kaşıdı salyaları oldu kimi zaman...Huysuzluk hiç hatırlamam hani diş dönemi diyebileceğim bir anımız hiç yok diş buğdayından başka.


mother_of_sons

Ben soğuk havuç verirdim, sulu dişlikleri soğutup verirdim. Ellerimi iyice temizleyip parmğımla masaj yapardım.


ozlemaras

diş jelleri erken çürümeye sebep verdiği kanıtlanmıştır sevgli anneler . 


annemmm01

çok teşekkür ederim, sanırım soğuk şeyler rahatlatıyor, deneyeceğim en kısa zamanda :)


ozlemkaracan

Benim oglumda suan dis sıkıntısı cekiyor bende jel kullanıyordum ama karanfil yagını kesfettim. Cok keskin bir yag oldugu icin bir yemek kasıgı zeytinyagına 1-2 damla karanfil yagı damlatıp onunla dis etlerine masaj yapıyorum.ben cok faydasını gordum. Ama eger yapacaksan gun icinde cok fazla tekrarlama cunku karın agrısı yapıyor asırısı.


munisal

ozlemkarcan sen harikasın

kendim diş ağırılarımda ben direk karamfil kullanıyordum ama karanfil yağından haberim yoktu
hemen deneyecem çünkü benim oglumda cok sıkıntı çekiyor
yalnzı etkisi çok cabuk geçmiyor mu çünkü kendimde kullandığımda karamfili cıkardığımda diş hemen ağırmaya başlıyor tekrarCevaplamak için Üye ol