32. hafta işe devam raporu,ve sonrasında SGK onaylı iş göremez raporu

marms2 soruyor: 6

Arkadaşlar... İşe devam edebilir raporu 32. hafta dolunca alınıyor galiba? Bilen var mıdır??? Sonrasında işten ayrılmaya karar verince de SGK onaylı bir hastaneden iş göremez raporu mu alınması gerekli. Benim doktorum özel hastanede... SGK onaylı bu raporu devlet hastanelerimi veriyor sadece??? Bilen var bir yardım lütfen... Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Tosuncuk

Merhaba

32. haftanda sgkdan çalışabilir raporu alıyorsun.37. haftandada( max. çalışabileceğin süre) bu raporu aldığın yerde kapattırıp çalışamaz raporu alıyorsun.

Hastanenin sgk anlaşması var mı? SGK anlaşmalı hastanelerde bu raporu verip sistem girişini yapabiliyorlar.Ama hastanenin böyle bir anlaşması yoksa sskya gidiceksin.
ozi72

Merhaba, İşe devam edebilme raporu 32. haftada alınıyor ve 37. haftaya kadar veriliyor.Mutlaka devlet yada sgk hastanesi olması gerekli. O gün tarihli vizite kağıdınızla birlikte gitmeniz gerekiyor.


ediluj

3 aylık anne olarak ben 32. haftada tek doktor imzalı  37. haftaya kadar çalışabilir raporu verdi.Sonrasında 37. haftada işgörmezlik raporu aldım. Dogum sonrası dogum raporu ve dogum sonrası 8 ve 5 haftalık dogum öncesi iznimin eklendiği bir rapor daha aldım hepsini işyeri muhasebesine ilettim. Mutlaka SGK anlaşmalı hastane,devlet veya üniversite hastanesinden alman lazım ki sonrasında SGK dan paranı alabilesin.Kadın dogum uzmanları bu konuda bilgili doktorun seni yönlendirir.SGK konusnda da muhasebecine danısabilrsin..
Sevgilerimle 


_anthemis_

Arkadaşlar raporu 32. haftanın içindeyken mi yoksa 32 hafta dolduğunda mı alıyoruz ??? Geçen kontrolde sormayı unuttum doktora:)


Tosuncuk

32. haftanın içinde


_anthemis_

Çok teşekkürler Tosuncuk..Cevaplamak için Üye ol