Hastalık sonrası ek gıda reddi

ahsen99 soruyor: 1

merhaba arkadaşlar, oğlum 7 aylık  1 ay önce ek gıdaya başladık. meyve püresi çorba ve yoğurtla başladım. dönüşümlü veriyordum az çok yiyordu verdiklerimi 1 hafta önce hasta oldu(gribal enfeksiyon). hasta olduğundan beri ne versem reddediyor, ağzını sıkıca kapatıyor. bir , iki kaşık uzatıyorum hala almıyorsa zorlamıyorum ben de. bu hep böyle devam eder mi acaba ? böyle bi durum yaşayan var mı? tavsiyeleriniz nedir?

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


KahveAnne

Bence endişelenmeyin. Bebekler zaten 1 yaşa kadar ek gıdaları "tatma" dönemi yaşıyorlar, ana gıdaları hala anne sütü, veya formül.

Biz bile hastalandığımızda 1-2 hafta kendimize gelemiyoruz, yediğimizden tat alamıyoruz. Minnacık bebek, kimbilir nasıl rahatsız hissetmiştir hastalığında kendini. "Bu hep böyle gider" diye bir şey zaten yok, 10 yaşına gelip hala süt içen çocuk olmadığına göre :)

Sakin kalmaya çalışın. Emziriyorsanız bol bol emzirin. Yemek istediğinde zaten yer diye düşünüyorum. Benim kızım da ek gıdaya çok zor geçmişti, ne versem öğürüyordu. Sabırlı olmak lazım.. Sevgiler :)Cevaplamak için Üye ol