uyku hiç değişmedi, geceler gene kabus

ozgu_naz soruyor: 7

8 ay bitti.değişir zamanla dedik değişmedi.hadi gündüz uykusunu geçtim yarım saat uyuyor o da kucağımda. ama geceleri tam bir kabus. 9 da başlıyor uykum geldi demeye.emiyor dalıyor yatağına koyuyorum gözler faltaşı ağlıyor alıyorum ayağıma.gene dalıyor gene yatırıyorum gene ağlıyor.bu tam 2 saat böyle devam ediyor. 2 saat sonunda pes ediyor ve sızıyor resmen. gece kaç kere uyandığını yazmıyım artık. ben nerde yanlış yaptım. neden bebeğim bukadar zor uyuyor. geç mi kaldım düzeltmekte bişeyleri.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


UykuMelegi

Sizi çok iyi anlıyorum. Yorgunluğunuz ve çaresizliğiniz yazdığınız satırlardan çok belli oluyor.

Düzeltmek için hiçbir yaş geç değildir. Yapmanız gereken ilk şey kızınıza kendi başına uykuya dalmayı öğretmek. Uyku bir ihtiyaçtır ancak kendi başına uykuya dalmak öğrenilen bir davranıştır. Bunun için birçok metod vardır. Yapmanız gereken şey  hangi metodun size uygun olduğunu belirlemek ve kararlı ve tutarlı bir şekilde uygulamaya koymaktır. Farklı metodlar konusunda www.uykumelegi.com 'daki 'Hangi metod?' başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim. 

Kim West'in metodunu kullanmak isterseniz, 3 haftada geceleri ve 4-6 haftada gündüz uykularının düzene gireceğini ve sizin de 'Uyuyan anneler, mutlu bebekler' ekibine katılabileceğinizi söylemek isterim.

Gece boyu kesintisiz uykular dilerim.

Seride Samurkaş Karaç - Uyku Meleği

www.facebook.com/uykumelegi


ozgu_naz

hergün dua ederim sanırım size.hemen bakıyorum teşekkür ederim


ozgu_naz

aslında uyku saati çok belli kızımın.9 oldu mu eğer bir sıkıntısı yoksa uyumak istiyor.uyuyor da hatta dalıyor elleri kolları sallanıyor boşta.ama yatağa yatırınca kıyamet kopuyor.2 saat sürüyor dediğim gibi yatağa yatırmam.yatak batıyor kızıma:) hele gündüz hiç uyumuyor nerdeyse.babası gibi bu çocuk.uykusuz bişi:)


UykuMelegi

Her bebeğin bıyolojik ritmi farklıdır. Bu nedenle bir bebek 9:00'da yatıp sabah 8:00'de kalkarken, diğeri için 9:00 çok geç bir olabilir ve uyuması gereken zaman geçtiği için de yorgunluğa bağlı olarak böbrek üstü bezlerinin salgıladığı stres hormonu yüzünden derin uykuya geçemez. Bu nedenle bebeklerinizin yatış saatlerini birbiriyle karşılaştırmamanızı öneririm.

Gece boyu kesintisiz uykular dilerim.

Seride Samurkaş Karaç - Uyku Meleği

www.facebook.com/uykumelegi


ozgu_naz

Bizimkinin stresinin geçmesi 2 saat alıyor demekki derin uyku için.oysa uykusu geldiği anda yatırıyorum ben.asla başka bişi ile oyalanmıyorum.soframı işimi elimde ne varsa o an olduğu gibi bırakıyorum.bizim sorunumuz farklı bence.ben önerdiğiniz metodu sanırım kitabından takip etmek durumundayım ama o zamanı nasıl bulurum bilmiyorum.internette sanırım bulamadım ben


ozgu_naz

denedim 3es.olmadı farkı. yatağın ısısı düşüktür dediler onu da çözdüm ama ilgisi yokmuş. çözemedim ve biraz yıpranıyorum


UykuMelegi

Bahsettiğim metodun yaratıcısının 3 kitabı var. Bunlardan biri Eylül ayında Türkçe olarak piyasaya çıkacak. Şu anda çevirisi yapılıyor. İngilizcesini Amazon'dan sipariş edebilirsiniz.

Gece boyu kesintisiz uykular dilerim.

Seride Samurkaş Karaç - Uyku Meleği

www.facebook.com/uykumelegiCevaplamak için Üye ol