Oto koltuğu yenileme

bella_donna soruyor: 8

oto koltuklarının 6 yıldan sonra kullanılmaması gerektiği söyleniyor, güvenlik açısından. sebep de altındaki süngerin deforme oluşuymuş. 2. grup düzgün bir koltuk 1000 civarından başlıyor. bizim ilk çocuğumuzdan iyi durumda bir maxi cosimiz var . acaba böyle ilk çocuğundan kalaniyi durumda oto koltuğunu kullanan var mı? o süngeri en son kullandığımız oto koltuğunda yırtıldığı için firma değiştirmişti ama garanti süresindeydi acaba firmalar bu süngeri garanti dışında da temin eder mi? 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Operaistanbul

Merhabalar,

Eğer koltuğunuz hasar aldıysa, hasarlı oto koltuklarının kullanılması tavsiye edilmez.

Yeni bir koltuk düşünme aşamasına gelirseniz, koltuğunuzu satın alıp, size yeni nesil test şampiyonu Solution M Fix ya da Solution Q Fix önerebiliriz.

Alman Cybex çocuk ve bebek oto koltukları, bağımsız değerlendirmelerde ve çarpışma testlerinde güvenlik, konfor, fonksiyonellik kritelerinde en yüksek puanları almayı başarmışlardır.

Bunların arasında dünyaca ünlü Adac, Stiftung Warrentest vb sayabiliriz.

Cybex ürünlerinin Türkiye distribütörü olarak herhangi bir sorunuz için:

info@operaistanbul.com
tel 0212 321 8131

Daha fazla bilgi için

www.cybex-online.com
www.operaistanbul.com

sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün videoları için

https://www.youtube.com/channel/UC4lt70QG0GtHLEH9oB6M3SQ

Saygılarımızla,

Opera Istanbul

https://www.facebook.com/operaistanbul/
https://www.instagram.com/operaistanbul/Damla

Süngeri sormanızı tavsiye ederim, temin ediyor olabilirler yedek parça kategorisinde. Bizim Britax koltuğumuzun köpüğü kırılmıştı, yıllar sonra ikinci çocukta kullanmak için sordum ve ücretsiz göndereceklerini söylediler. Yalnız Türkiye'ye yollamadıkları için (bizim kullandığımız koltuk geriye dönük modeli burada yoktu o zaman, Volvo yedek servisi aracılığı ile yurt dışından getirtmiştik) getirtemedik.  Biz kullandık bu arada ikinci çocuklarımızda eski koltuklarımızı.


bella_donna

Damla hanım teşekkürler. Getirtemediğinize göre eski süngeriyle mi kullandınız ? Bir de arası 6 yıldan az mıydı sizin? Bizim 7 yıldan fazla.


Damla

Evet, sünger değil de, bir köpük parçasında idi, kılıfı sökerken kendimiz zedelemiştik. Koltuk geriye dönük model olduğu için güvenliği etkileyecek bir yerde olmadığına karar verdik. Bir yerlerde fotoğrafı olacak, bulursam eklerim. Çocukların arası 5,5 yaş. 6 yıl konusunu ben de bir yerlerde okumuştum ama sünger değil de, plastiğin eskimesi ile elastikiyetini kaybetmesi gibi kalmış aklımda, süngeri daha çok konfor için gibi düşünmüşümdür. Süngerin yedeğini temin edip edemeyeceğinizi sordunuz mu Grup Baby'ye?iven

Merhaba,

Benim kızımda 3.5 yaşına giriyor bu nedenle bizde hasarsız ve problemsiz Römer markalı koltuğumuzu değiştirmek durumunda kalacağız çünkü 15kg ya kadar geçerli. Bu nedenle benimde yapmış olduğum araştırmalar sonucu 3 marka üzerinde yoğunlaştım. Biri yine Römer diğeri ise Cybex ve Kiddy. Karar vermek zor ve fiyatlarda oldukça yüksek. Güvenlik konusunda oldukça hassas olduğumuz için bir türlü karar veremedik. Tavsiyeler olursa değerlendirmek isterim.


Teşekkürler
mustafamami

bu 6 sene olayı çok ilginçmiş. oğlum için 9-36 kg recaro young sport aldık. 2 yıl filan olmuştur. oğlum şu an 12-13 kg. 4 yıl sonra da 36 kg olması imkansız. boşu boşuna mı almış oldum yani. keşke 9-18 ya da 9-25 filan alsaymışım :( 


Damla

Sadece kişisel görüşümü ileteyim. İyi bir koltuk için çok önemli bir sorun olmadığını düşünüyorum. Koltuklar gerçekten çok pahalı. Güvenlik için masraftan sakınan biri  değilim, arabanın bir yedek parça maliyeti gibi görürüm araba koltuklarını. Ama arabanın kendi süngerlerinin-plastik aksamlarının da aynı eskimeye tabi olduğunu düşünürsek, kaliteli bir koltuğun durduğu yerde ikinci çocuğa kullanılamayacak bir güvenlik açığı oluşturacak kadar yıpranacağını düşünmüyorum. 10-15 yıl geçmiş olsa, hem teknoloji farkı, hem yıpranma payı hesaba katılarak  değiştirilebilir. @mustafamami, aslında sizin belirttiğiniz nokta bu görüşümü doğruluyor bence, en azından kendi kullanım ömrünü çıkartması gerekir.


bella_donna

Damla hanımın dediği gibi olduğu kanaatine vardık. ithal eden firma böyle bir yıllanma olmadığını, bebek arabalarından bir farkı olmadığını yine de ürünü inceleyip süngerinde ya da aksamında bir deformasyon var mı bakabileceklerini söyledi. istersek de köpüğü değiştirebiliyormuşuz 10 yıl içinde. bu 6 yıl vs gibi sınırlamaların ticari olduğunu düşünüyorum artık ben de.  oto koltklarının yeni modellerini de satmaları lazım. çok teşekkürler yorumlar için.


Cevaplamak için Üye ol