Anne sutunu artirmayi basaranlar

demiralp84 soruyor: 8

Arkadaslar ikiz bebeklerimi dogumdan beri mama takviyesiyle emziriyorum. Sutum diger bebeklerde yeterliydi, hic mama kullanmamistim. İkizlerine sadece anne sutu verenleri duyunca ozeniyorum. Sutunu artirmayi basaranlar nasil yaptiniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ssebnemm

Anne sütünü arttırmayı basaramayanlardanim :( konuyla alakasız ama çocuk sayınız ve yaşları dikkatimi çekti de Allah yardımcınız olsun ben biriyle zor başediyorum :)


emel_kaan

Dereotu cok sut yapiyor, mutlaka deneyin. Ben ilk aylarda her ogun bir bag dereotu yerdim


ilknur

Maydonoz, dereotu, kimyon tohumu ve Rezene cayı, boza, bulgur pilavı, kısır ilk anda aklıma gelenler. Bunları da abartı yemiyorum. Ise yarıyor gibi, benim de ikizlerim 40 gunluk oldular ve gunde 1 ya da 2 defa mama takviyesi yapıyorum mecburen.


ilknurbade

Humana çay var eczanelerde satılıyor. Herseyi denedim ama benim sütümü sadece arttiran bu cay oldu. Emziren anneler için. Eczaneye sorabilirsiniz.Elif_Ezel

Bol dereotu ve vitamalt sutumu ok arttirmisti. Saglikla buyusunler


demiralp84

Tesekkurler cevaplar icin. Ben her emzirmeden sonra mama warmek zorunda kaliyorum. Tavsiyelerinize uyucam, ins ise yarar..


demiralp84

Peki iki aydan sonra gene de artar mi ki . Gec kalmis miyimdir?


alphardblue

Kuru incir ve dereotu. 9-10 tane kiru inciri yıkayıp yarım lt su ile kaynat. Soğuyunca iç çok işe yarıyor, dereotunu da bazen yıkayıp sade yedim bazen de yoğurtla. Tavsiye ederim.


Cevaplamak için Üye ol