yalnız kalamama sorunu

ocean85 soruyor: 3

bebeğim 4 gün sonra 6. ayını dolduracak.çok hareketli bir bebek.sürekli yuvarlanıyor emeklemeye bile başladı.sorunumuz odada yalnız kalmak istemeyişi.ben yanından ayrıldıgım an ağlamaya başlıyor.1 ay anneannede kaldık.misafirler,kalabalık derken ilgiye alıştı sanırım.başka bir odaya giderken hep yanımda götürüyorum artık.yoksa hemen ağlıyor.yürüteçine bindiriyorum deli gibi bana yetişmeye çalışıyor.bugün birlikte evi süpürdük düşünün :) nasıl başa çıkacagımı bilmiyorum yalnız kalma korkusu mu oluştu acaba?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


selencem

15 aylik ve ayni sorun :) cevaplari bekliyorum.


kocamanbina

Merhaba,

Oglum 26 aylik vs ben hala cok uzun sureler yalniz birak(a)miyorum onu. Guvenli de degil pek zaten, emeklemeyen/yuruyen cocugun ne yapacagi belli olmaz;-) Ben cok sansliydim, genelde yanimda bana yardimci olacak birileri vardi (anneanne, dede, bakici, teyze vs). Yalniz oldugum zaman da tuvalete bile yanimda goturdum;-).  Kisa sureler icin yalniz birakmam gerektiginde de travel cot benzeri kare bir korumali oyun alaninin icine koyuyordum, aglasa bile en azindan guvende oldugunu biliyordum. 

Cocuklarda tek basina oynayabilme yetisi tam olarak hangi aylarda gelisiyor bilmiyorum, ama bana 2 yas alti cocuklarda duygusal tepkilere daha esnek yaklasmak gerek gibi geliyor ( yani yalniz kalmak istemiyorsa yalniz birakmamali, hazir oldugunda, zaman icinde kendi basina zaman gecirme yetisini kazanacaktir gibi geliyor).  


ocean85

evet ben de yalnız kaldığında bana olan güvenini yitirecekmiş gibi hissediyorum ağladıkça içim parçalanıyor. eşim de "kızımız ağlamayı kullanıyor her ağladığında yanına gitme" diyor bilemiyorum ne yapmam gerektiğiniCevaplamak için Üye ol