2 yaş çocukla seyahat zor mudur?

ozgemm soruyor: 6

Selam,
Bayramda ilk önce Antep'e (2 gün) sonra da Kayseriye(5 gün) gitmeyi planlıyorum.
Ama kızımı bu kadar üst üste değişik yerde kalmak huzursuz eder mi bilemedim. Gerçi gezmeyi çok seviyor ve yabancılarla iletişimi iyi. Hele bir de çocuklar varsa süperrr.

Deneyimli arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?Vaz mı geçmeliyim yoksa rahat mı olmalıyım?
' hafta önce 1 gün lük şehir dışındaydık düğün için oynadı oynadı ve sızdı, sorunsuz geçti ama
bu sefer uzun bir seyahat endişeliyim. Ne olur yardımmmmm :)))

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esrasena

daha 2 gün önce 29 aylık kızımla seyahat ettim.otobüsle çok zor özel araçla daha iyi en azından mola yerlerinde enerjisini atabilir.Otobüsle çok zorlandım gerçi çocuktan çocuğa değişir..


balbocegim

bizde sıkıntı yemeklerde oluyor. kendi evimizde mama sandalyesinde rahatça yemek yiyen kızım. oralarda iştahsız bir çocuğa dönüşüyor. uyku düzeni pek değişmiyor.. bir çok kişiyi gördüğü için çok mutlu oluyor. olumlu yönler dışında bizde yemekte problem çıkabiliyor


cadsiz

Daha yeni oğlumla, iki gece Viyana, sonra iki gece Roma, dört gece Floransa(bu kısmında da Venedik, Siena ve bir kaç küçük yere deha günübirlik gidip geldik), sonra bir gece daha Roma ve sonunda evimiz şeklinde bir yolculuk yaptık.
Birincisi gidilmez diye birşey yok, tabii ki gidilir.
İkinci ve en önemlisi, sizin rahat olmanız gerekiyor. Yani az yedi çok yedi, iyi beslendi, beslenemedi, yok uyku düzeni şaştı, yok gece geç yattı gibi şeyleri takmamanız bu konularda geniş olmanız gerekiyor. Ben giderken bu konularda çok rahattım sadece dönüşte düzenini nasıl oturtacağız diye düşüünüyordum ki daha ilk günden eski düzenine döndü.
Üçüncüsü biz otellerde ve sokaklarda ve yabancı memeleketlerdeydik. Yemek bizim için büyük sorundu, sizin için olmayacaktır.
Dördüncüsü, tabii ki arıza çıkaracaklar ama haklılar, dzüenleri alt üst oluyor.. Fakat inanın ki gelişimlerine o kadar katkısı oluyor ki bu ara sıra rutinlerinden kaçışlarının herşeye değer.
Bu seyahatle ilgili yazıları blog'da yazdım. Ama esas yazıyı bugün ya da yarın yazmak istiyorum. Onun da linkini burada veririm.
Sevgiler,


kimkimkimo

ben kızımla 1 haftalık olduğundan beri sürekli seyahat ediyorum, hiç sorun yaşamadım. yanında güven duyduğu insanlar olduğu sürece bebişler de bir sorun olmuyor. 


oyadeniz

bebeğim2,5aylıkken abanta gitmiştik ve kıştı.Herkes hayret etmişti.Ama kaldığımız otelde benim bebeğimden de küçük bebek vardı.10aylıkken Almanyaya gidip 10gun kaldık.Kıyafet yemek uyku konusunda dikkatli olunduğu sürece bebekle seyahatin hiç sıkıntısı yok.


papish

biz de üç hafta önce bir haftalık gap turu yaptık arabayla ve her yerde bir gece kaldık oğluş sürekli anne nerye gidiyoruz nereye geldik modundaydı son uzun yolu da geceye bıraktık uyusun diye o bize zor oldu o uyudu;)canım yavrum tuvaletini bile hep durduğumuzda yaptı..gündüz uykları bile aksamadı..bu gazla geldikten iki hafta aldım oğlumu bu sefer bir haftalığına izmite teyzemize gittik dönüşte otoyla geldik gayet güzeldi..çocuklar gezerken daha mutlu ve daha çok büyüyorlar..sonuç gez gez gez..Cevaplamak için Üye ol