Bebegimin kalça ultrasonunda sorun çıktı:((((((((((

fkry37 soruyor: 8

bugün kalça ultrasonuna gittik sağ babak 58 çıktı 60 olması lazımmış doktor çok önemli olmadığını söyledi büyük ihtimal düzelirmişama bazen düzelmeye bilir miş ocak ayında tekrar bakılacak o zamana kadar çift bez takmamı istedi birde kucakta tutarken bacaklarının arasına elimi koymamı böyle birşey yaşayan varmı düzeldi mi neler yaptınız ?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Taita

Merhaba

Oranları ve rakamları hatırlamıyorum ama bizde de aynı durum olmuştu. Çift bez takmistik. Evin içinde kanguru ya koyup gezmistik. 1 ay sonra geçmişti.

Bence gerekeni yapıp bekleyin inşaallah sonuçlar iyi cikacaktir


birbebekannesi

Bizde 1.ayda anlaşıldı ve çift bez bağladık. Doktor çok önemli olmadığını acı farkının az olduğunu söyledi. 2. Ay, 3 ve 4. Ay kontrollerinde normal çıktı ve kontrole gerek yok dendi. Toplamda 3 ay çift bez bağladık. 2. Yaşında doktora ice basma nedeniyle gittik, sol kalcada bir acı farkı var dediler. Size tavsiyem doktor kontrole gerek yok dese de, 1.Yaşında iyi bir doktora götürüp tekrar kontrol ettirmeniz. Bebeğin jalcasi tam kemiklesmediginden olabilirmiş ve düzeleceğini umuyorum, Sadece duzelsede yönde kontrole götürün 1 yasinda.


pinarsultan

Bizimde olmuştu. 2 ay cift bez kullanarak iyilesmistik..


fkry37

teşekkürler cevaplarınız için yarından itibaren çift bez takmaya başlayacağız inşallah geçer kuzum zaten bugün 3 aşı birden oldu birde kalça ultrasonu doktor kontrolü derken harap oldu yavrummomi

İki oğlumda da çıktı çift bez bağladık hiç bir sorunda yaşamadım. 1 ay içinde düzeldi


arasarin

aynısı benim oğlumda da çıktı çift bezle halloldu, endişelenmeyin lütfen.

 

bende de olmuş bebekken, şu an hiçbir şeyim yok :)


Papaya

Onun için ortasinda bir sünger olan şirin bir bebek kilotu vermişlerdi bize. Krizinin bezinin üzerine takıyorduk, bir iki ayda düzelmişti. Pembe renkli ama isterseniz gönderebilirim.


fkry37

teşekkürler papaya şuan çift bez yeterli dedi doktorumuz bu ayki kontrolde düzelmez ise senden isterim tekrar teşekkürler


Cevaplamak için Üye ol