süt problemi

ss0810 soruyor: 9

merhaba eşimin göğsündesüt tıkanıklığı oluyor ara sıra pompayla açıyoruz yine oluyor resmen taşlasıyor bazı yerler acaba önereceğiniz bişey varmı soğuk kompres yapıyoruz

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


kedidirkedi

Soğuk değil sıcak kompres yapmanız gerekli. Sıcak duş da iyi gelir. Geçmiş olsun.


ema

Pompa yardımıyla sütü boşaltmanız gerekli 


PembeTavsanim

soguk degil sicak kompress yapmalisiniz ve pompa yerine bebek emerse daha iyi olur.


ema

Bebek yeteriince çekemediği için bu tarz sertlikler oluyordu bende ben pompa yardımıyla bebek emdikten sonra kalan sütü bu şekilde boşaltıyordum.batuhanuras

enfeksiyon olabilir doktora görünmesinde fayda var zira antibiyotik olmadan düzelmez...

http://uraslihayatimiz.blogspot.com/2012/01/mastit-emziren-annelerin-kabusu.html


fistikcik

Ateş, kızarıklık ve başka rahatsızlıklar da varsa doktora görünmekte fayda var. Bunlar yoksa, sadece sertlikler oluşuyortsa yeterince sık emzirmiyor olabilir eşiniz. Ya da bebek etkin ememiyor olabilir (göğüsü doğru alamaması, çok sık (10 dakika gibi bir süre ile) göğüs değiştirilmesi sebebiyle göğsün boşaltılamaması gibi).
Eşinize bebek ne zaman isterse o zaman emzirmesini öneririm. Sıcak duşu diğer arkadaşlar da belirtmiş, iyi gelir. Bir de lahana yaprağı... Lahananın (tercihen yeşil lahana) bir yaprağı alınır (çok damarlı ise bir oklavayla yumuşatılır, damarsız ve göğsü sarabilecek bir kısmını seçilmesi tercih edilir). Göğsün sıkıntı olan kısmında ya da tamamında 20 dakika kadar tutulur. Günde 2-3 defa tekrarlanır.
Geçmiş olsun, sizi de eşiniz ve bebeğinizle bu kadar yakından ilgilendiğiniz için tebrik ederim.


svcnbltc

Bende aynı problemi yaşadım.Özel hastanelerde "Profesyonel süt sağma makineleri" var sadece kit satın alıyorsunuz.Kitlerde Çok cüzi bir rakam.  KESİN çözüm!


berenimo

Merhaba, ben de yaşamıştım. Hastane tipi pompa kullanmadıysa eşiniz svcnbltc'nin dediği gibi bir tane kiralayabilirsiniz. Sümer AŞ (Nişantaşında bir de yanılmıyorsam Kadıköy'de ofisleri var, internetten bakabilirsiniz) oradan kiralanıyor. Ama ben pompadan ziyade sık sık emzirerek, ve emzirirken de o sertliklere elimle masaj yaparak geçirmiştim.. 1 hafta falan sürüyor geçmesi, azimle emzirmesi ve masaj yapması lazım.. sıcak kompres ve ılık duş da etkili tabii bulnarın yanında..

Bir de, göğüs kalkanı kullanıyor mu eşiniz? Ben göğüs kalkanı kullanıyordum, benim tahminim, o yüzden oldu bende, tam kalkanın kenarına denk gelen yerde birikme oluyordu, kalkanı gece gündüz hiç çıkarmıyordum.. kalkanı bırakıp göğüs pedi kullanmaya başlayınca bir daha tekrarlamamıştı..

çok geçmiş olsun..


ss0810

ilginiz için teşekkür ederim ben ankaradayım bu sabah kadın hastalıkları hatanesine gittik antibiyotik verdiler sıcak kompres uygula dediler hastanedeki pompa açamadı.bir önceki hastanede doktor soguk kompres yapın dedi. sol göğüs ödem olmuş ultrason sonucunda ALLAH cümlenizin yardımcısı olsun kadınlık ne zor işmiş :(


Cevaplamak için Üye ol