Okulculuk oyunu nedir, nasil oynanir?

beatrix soruyor: 2

Anaokuluna erken ancak sorunsuz baslayan yavrum iki gundur okul onunde sinir krizi geciren sinif arkadasinin aglamasina tanik olarak okulda agliyor. Bir sure susuyor sonra yeniden agliyor. Bazen bir saat aglamiyor veya daha fazla...

Aglayan yavrucagi annesi okuldan geri aldi. Zira iki bucuk haftadir araliksiz agladi. Simdi aglayan bir kiz var o agladikca benim kizimda agliyor..

Ve herkes aglamaya basliyor birbirlerinden etkileniyorlar. Misal arada iki uc tanesi kahkaha ile gulse benim ki hemen guluverir o derece etkileniyor diger yavrulardan.

İlk bir hafta gule oynaya gittik hatta cikmak istemedi. Simdi yine gulerek kosa kosa gidiyor arada biri aglarsa hemen aglayiveriyor

Bana ogretmeni evde okulculuk oynayin dedi. Ben miogretmen olayim o mu olsun. Yaramaz ogrenci mi olayim soz mu dinleyeyim. Bu aksam baba eve gelince maaile okulculuk oynayacagiz. Oyunu nasil kurmaliyim bir fikri olan var mi?

Alisma surecinde neler yapip destekleyebilirim?

Misal okonu acmadikca okuldan ben de sormuyorum. Eger bisey anlatirsa okula dair cok abartili heyecan ve mutlulukla dinliyor begenimi sunuyorum.

Evcilik cok oynadik simdi sira okulculuk oynamada.

Daha once okulculuk oynamis faydasini gormus olan biri var mi

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


mert_mert

biz okulculuk değilde doktorculuk oynayıp faydasını gördük.oğlum her muayanede çığlık feryat figan muayene olmadan geliyorduk..ben eve doktor seti aldım beni muayene etti ilk korktu sonra evdeki ayı tavşan herkes muayane olunca alıştı ..şimdi doktora gidince kendisi ağzını açıyor sırtını açıyor ve sesi çıkmıyor ..hatta ilaçlarıda sorunsuz içmeye başladı..ama okulculuk nasıl oynanır bilemedim.okulculuk diye meslekte yok bu arada..


neretva

Valla ben oynatmadım ama küçükken oynardık. Evdeki sandalyeleri arka arkaya sınıf gibi dizin. Tahtası varsa onu koyun. Sırayla öğretmen olun. Önce siz olun tabii. Öğretmen olan öğrencilere bir görev versin veya bir aktivite yaptırsın, oyun, resim, vs. O işi güzel yapana yapıştırma verilebilir belki. Sonra okul bitsin, herkes evine gitsin.Cevaplamak için Üye ol