Uyku ögünü

Cielais soruyor: 7

Merhaba,

Uyku ögününü uyandirmadan nasil veriyorsunuz? Oglumu uyandirmadan meme verebiliyorum ancak yatagina koyarken mutlaka uyaniyor. Nedir isin sirri?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


asyaperi

ozaman tavsıyem ılla ben 11 de emzırcem dıyorsanız:):)emzık deneyın derım uyanma sebebı muhtemelen emme refleksı bır anda kesıldıgı ıcın oluyor eger memeden cekerken emzıgı agzına verırsenız buyuk ıhtımalle uyumaya devam etcektır,


fistikcik

Uyku öğününü öneren Tracy Hogg bunu biberonla yapmayı tavsiye eder.
Ben de hiç biberon kullanmadım. Günde bir kere kullanacaksanız bir zararı olmaz elbette, ama daha fazla olursa bebeğin biberon akışına alışıp memeyi reddetme riski vardır.

İlla uyku öğünü verecekseniz yatarak emzirebilirsiniz. Böylece bebeği tekrar yerinden kaldırma, uyandırma sorunu olmaz. Ama tabii bunun için uyuduğunuz yatağın güvenli olması, kenarlarından bebeğin düşmemesi için desteklenmesi, yatakta bebeğin üzerine gelme riski taşıyan yorgan, yastık vs'nin bulunmaması gereklidir. Ayrıca siz yatarak emzirirken aşırı yorgun olmamanız da gereklidir (uykuya dalıp bebeği riskli bir durumda bırakmamak için).

Şu da yapılabilir : erken uyumuyorsanız 23'te bebeği kendi yatağınızda (güvenlik önlemlerini aldıktan sonra) yatarak emzirirsiniz. Sonra gece uyandığında bebeği kendi yatağına alırsınız.

Bunları yapamıyorsanız da uyku öğünü çok şart bir mevzu değil, dert etmeyin.


Sanemm

Öğleden sonra sık aralıklarla emzirin. Bu bebeğin depo yapmasını sağlayarak, açlıktan dolayı kan şekerinin düşmesini engeller.

Bebeğinize öğleden sonra yükleme (sık emzirme) yaptıktan sonra geceleri kendi talebi doğrultusunda emzirin. Talep etmiyorsa dokunmayın.

Bebeğimde bu yöntemi uyguladım, gelişimi gayet yerinde ve uyku problemi olmayan bir bebek oldu.

Bazen es geçiliyor ancak kesintisiz uykunun büyüme açısından emme kadar büyük etkisi vardır. Uyanmıyorsa uyandırmamak gerek.


Cielais

Arkadaslar, sanirim basardim! Bu sefer uykusu derinlessin diye beklemeden, memeyi birakir birakmaz yerine koydum. Bir iki mikirdanip uyudu! Eger babasi yatarken gurultu yapip uyandirmazsa tabii...

Cevaplariniz icin tekrar tesekkur ederim :) Olmazsa bir ara sabaha karsi uyanmayi goze alip en son 21'de emzirmeyi deneyecegim.


smurfette

sanemm+1 egerki biberon vermek istemiyorsaniz bence en dogru yontem budur.

(eger siz emzirmesenizde 11 de kendi talep ediyor ve uyaniyorsa o zaman o uyanmadan emzirmekte en dogrusu ama sanirim oyle degil. zaten bu durumda yataga koyarken de uyanmayacaktir)

bana kalirsa biberonu kullanmalisiniz zaten uykusunda ve tek sefer alirsa sorun olmayacaktir gerci bende vermedim biberon ama hic ihtiyac olmadi cunku gece uykusuna gectikten sonra asla uyanmayan bir bebek benimki sanirim emzirmek icin alsam asla emmez ama sanemm in uygulamasini o aylarda icgudusel olarak yapardim yani boyle bir yontem oldugunu bilmeden.. hic 11 civari da emzirmedim hicte gece yada sabaha karsi uyanmadi ki oldukca erken gece uykusuna gecer . bence bir bakin bakalim belkide ellemezseniz gece yinede kalkmayacaktir


iflah_olmaz

BANA HER 4 SAATTE Bİ EMZİR DEMİŞLERDİ.ÜSTELİK BUNU İYİ HASTANENİN İYİ DOKTORU SÖYLEMİŞTİ:-))EMZİRDİM:-)))HALA UYUMUYORUZ.1.5 YAŞINDA OĞLUM NERDEYSE:-))


Cielais

Herkese tekrar tesekkur ederim. Simdilik odum patliyor duzenimizi degistirirsem gece uyanirsa diye ama eninde sonunda bir ara kesmem gerekecek bu ogunu...
Cevaplamak için Üye ol