Emzirme bittikten sonra memedeki süt

Mavipatik soruyor: 4

Merhabalar tecrübeli anneler oğlumu 21 Şubat cuma gunu memeden kestim direkt olarak. Ilk gün  6-8 saatte bir pompayla sağım yaptım zaten şişlik vardı mecbur gerekiyodu ikinci gün 12 saatte bir sağım yaptım en son 22sinde 21.00da sağım yaptım 3 gündür hic şişligim yok sağım ihtiyacı hissetmiyorum genel doluluk var ama bölgesel beze gibi şişlik yok genele yayılmış vaziyette bi sut var gibi 3 gündür rahatsız etmiyor sagmamama rağmen.

Sorum şu ki oradaki sütü boşaltmalı mıyım yoksa kendi geri gider mi? Gogsumun eski haline gelebilmesi icin merak ediyorum 3 gun aradan sonra sağsam tekrar üretim uyarılır mı? Sagmasam da orda kalır mi bi sıkıntıya sebep olur mu merak ediyorum lütfen tecrübelilerden yardım bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


bayselif

merhaba ,

Siz sağdıkça süt üretimi olur , rahatsızlık veren aşamayı geçtiyseniz hiç sağmayın , geri gider.Hatta 1-2 gün daha şişebilir ama 6.-7. günlerde kendiliğinden gidiyor.

Kolay gelsin :)


Mavipatik

Çok teşekkürler cevabiniz için :) 


gamze

Bu saatten sonra çok rahatsız ederse banyoda duşun altında elinizle sizi rahatlatacak kadar sağın ama asla makine kullanıp boşaltmayın. 


Mavipatik

Teşekkürler arkadaşlar. Bugün son sağım yapmamın üzerinden tam 1 hafta geçti 1 haftadır tamamen serbest bıraktım. Elimle kontrol ettiğimde hafif süt hissedebiliyorum hala ama tabi 2 3 gün oncesine göre baya azaldı gerginlik doluluk oranı. O hissettiğim biraz kalan da geçecektir zamanla değil mi?Cevaplamak için Üye ol