2,5 yaş uyku problemi

minita soruyor: 3

Merhaba hanımlar,

Bu konuda gerçekten çıldırmama az kaldı. 2,5 yıldır gece uykum yok. Asla ve asla kesintisiz uyumuyor. Hatta 2-3 kez uyanmasına razıyım ama oğlum neredeyse saat başı uyanıyoe. Bazen bu yarım saatte bir bile olabiliyor. Bazen de dalmakta zorlanıyor tekrar uyuması uzun zaman alıyor. Ve ne yatakta yanyana yatmak istiyor, ne de ayakta sallanmak. Ben kollarımda sallıyorum, ve de hala bebeklik döneminde kullandığımız ana kucağında gündüz uykularına dalıyoe sonra yatağına alıyoruz(buna da yardımcımız alıştırdı) 

Bu uyku eğitimlerinin gerçekten faydalı olduğuna inananlarınız var mı, yada bu konuyu tecrübeleyen? Yrdımlarınıza ihtiyacım var, fikirlerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


minita

Ve geceleri uyandığı aralarda su içmek istiyor. Versem her seferinde bir biberonu içer. Azar azar vermeye çalışıyorum bazen çok inat edip bağırıp ağlıyor. Bende vermek durumunda kalıyorum.


uykudanonce

Bence öncelikle çocuk doktorunuzla konuşun çok su içtiğini söyleyin, bir şey yoktur ama milyonda bir ihtimal de olsa bir sağlık sorunu olmasın altında. Sonra eviniz çok sıcak olmasın. Daha sonra da uyku eğitimlerinin faydalı olduğuna inanıyorum...


arelsmommy

Benim oğlum da öyleydi, kucakta uyuyan çocuk uyandı mi doğal olarak sizi arıyor. Aynı sorunu yaşadık. En son çözümü richard ferber in kitabında buldum. Size de uygun olacağını düşünüyorum çünkü problem çok benzer. Bu arada şu konusunu da şöyle çözdük yatağının iki başına en az 2 suluk bırakıyorum gece uyanırsa el atıp bulabileceği mesafede oluyor ve bizi uyandırmadan geceyi kendi suyunu kendi içerek bitiriyor. Şu an 23 aylik, 12 aydan sonradir böyle. Uyku eğitimi istikrarlı olur ve taviz vermeden kesinlikle ise yariyor. Cevaplamak için Üye ol