sallanan karyola işe yarıyormu?

zeynepayse soruyor: 10

slm.bebeyim 4.5aylık güzel bir uyku düzenimiz vardı.kendi kendine uyuyabiliyordu ama son 2haftadır sallanmak istiyor. kolda, ayakta, kucakta eger işe yarıyorsa sallanan karyola almayı düşünüyorum,işe yarıyormu acaba?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


CiciAnne

Bebekler içgüdüsel olarak sallanmaya karşı koyamazlar. Anne karnındaymış gibi hissettileri anda sakinleşirler. Sakinleştirmek için işe yarayabilir bence.


zeynepayse

hala kendi kendine uyutmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyor.ayakta kucakta sanki çok hırpanayor gibi geliyor bana, o yüzden eger yatak bir çözümse almak istiyorum


CiciAnne

Zorlanıyor derken? Dalmakta mı güçlük yaşıyor?


zeynepayse

evet dalamıyor. bitürlü yatırdım gibi aglıyor


CiciAnne

Tracy Hogg kitaplarını duydunuz mu?

Yatır/Kaldır yöntemi işinize yarayabilir belki.zeynepayse

kitabı var okdumda hatta:)ama henüz denemedim


seyma_eymen

karyola bizde işe yaramıyor bir kere yatmadı bu güne  kadar sallanmalarıda çok değil zaten uyutmaya yetmiyor bence


tugbat

Ben Bonbebe'nin park yatagini aldim. Alirken sallanabilen, odalar arasinda rahat gezdirebilecegim bir yatak aramistim. Joker'den 99 tlye aldim. Memnunum. Ben de basta sallamaya alistirmayacagim diye hedeflediysem de olmadi. Bebegim kolik olunca ve sallayarak sadece onu sakinlestirince mecbur kaldim.Defnemveannesi

biz 8 aylık olana kadar hiç bir problem yaşamadık emerek uyur kalırdı tabii yine de bir uyku düzenimiz yoktu ve uykuda olduğu dönemlerde çok azdı. 8. aydan sonra uykuya dalmakta o kadar zorlandı ki çaresizlikten çarşaf yöntemine başvurduk sadece o şekilde uyuyordu.
gündüz de tekbaşıma olduğum için sallayamıyordum şimdi bebek hamağı aldık hem yere çok yakın düşme korkusu yok hem de çarsaf etkisi var:) çok memnunum. o tarz bişe de alabilirsin.


ra_she_de

bende oğlum sallanmadan uyumayınca park yatak almıştım maalesef hala ayakta sallanarak uyuyor :(Cevaplamak için Üye ol