Gece biberon vermeye başlasam olurmu?

denizberke soruyor: 8

arkadaşlar oğlum gece iki defa kalkıyor ama benim sütüm okadar azaldıki uzun bi muddet boş çekiyor yada iki çekiyor sütüm bir geliyor ilk uyandığında iki göğsumude veriyorum ama iki saat sonra uyandığında sanki buşa çekiyor gibi gece bir kere emzirsem bir kerede mama versem yalnışmı yapmış olurum sizce içim hiç rahat değil...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


bellroad

karnı acıktıgı icin mi uyanıp emiyor yoksa emmek istediği icin mi? benim de sutum azaldı, 2-3 cekip bırakıor karnını doyurmak icin olmadıgı icin mama olayına girmedim.


isolde

Bence gece beslenmesini yavaş yavaş bırakmaya başlayın, çünkü 6 aydan sonra alışkanlıktan emmek istiyorlar. eğer gündüzleri iyi doğuyorsa gece beslenmelerine ihtiyaçları kalmıyor.


bbade

Aman sakin birde biberona alistrmayin. Ufak ufak gece emmesini biraktirmaya baslayin.

Sutum bittigi icin biberona gectik bu sefer biberon sevdalisi oldu. Sut bol geldigi icin zirt pirt uyanip emmek istiyor.


Quelle

Bu durum tamamen bebeğinizin iştahıyla ilgili. Sütüm hiç bir zaman bol gelmedi. Mama az da olsa verdim en baştan. Sütüm 5 ayda bitti. Ondan sonra hep mama içti. Ona rağmen gece beslenmesini 6. aydan itibaren bıraktı, uykusunda bile biberonu eliyle itti. Özetleyecek olursam; siz ne yaparsanız yapın iştahsız çocuksa biberona falan alışmıyor. Mesela kızım bir yaşından beri kesinlikle süt içmiyor. Süt seven çocuklara hep imrenerek bakıyorum. denizberke

aslında alışkanlıkmı yoksa aç olduğu içinmi bilmiyorum ama tek bildiğim şey gece iki defa uyanıp emmek istediği birde oğlum zayıf olduğu için gece emzirmeyi bırakınca dahada zayıflayacak diye korkuyorum eger gecede mama verirsem belki kendini daha iyi toparlar diye düşünmüştüm bu arada sütüm bol gelmiyor malesef bol gelse zaten doyacak bir de gece beslenmesini bıraktırmak bir yaşından sonra değilmi anne elimi tutsanada ki doktor öyle söylemişti.


denizberke

quelle malesef bende annesinin göğsüne yapışıp doya doya emen çocuklara imrenerek bakıyorum sütüm çok azaldıysa nedeni oğlum içmediği için sagma makinesi de belli birşeyden sonra azaltıyor sütü...


duygu_e

aynıyız denız berke.. dedıgın gıbı sağma makınası sutu azaltıyor.. benımkıde oyle yapışıp emen çocuklardan degıl:/ ama yine de emziriyorum..


Sanemm

Bu aylarda gece beslenmesine ihtiyacı yoktur, alışkanlıklarndan dolayı talep ediyordur. Biberon vererek yanlış beslenme temelini atmayın derim.


Cevaplamak için Üye ol