Uyku/emzik sorunlarını nasıl çözdünüz? (16 hafta)

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bh1986

Benim kızım da 12haftalık ve emzikle kucağımda dalıyor uykuya,sonra beşiğine yatırıyorum..sizin yöntem daha güzelmiş..bizimkide sırtüstü uyuyor ve çoğunlukla düşürmüyor emziğini bu yüzden..nadiren düşürüyor ağzından..çoğu zaman kendi emziği fırlatıp devam ediyor uykusuna..bazen uykusunun bolunmesini gazına bağlıyorum ben,eğer kıvranıyorsa,alıp pışpışlıyorum,gazı varsa çıkarıyor ve tekrar dalıyor,bazen sıçradığı için uykusu bölünüyor..yani sadece emzik düştüğü için uyanmaz bence..sırtustu yatırmayı deneyin :)


guta

Benim oğlum da bir gün sizin dediğiniz gibi emzikle kendi uyuyor. Ertesi gün asla uyumuyor, kucağımda sallayıp öyle beşiğine koyuyorum. Ama hepsinde emzik oluyor mutlaka. Eğer çok derin uyumuşsa emzik düşse de uyanmıyor. Derin değilse hemen fırlıyor. Bunun için ben kucağımda salladığımda iyice dalmasını bekliyorum. Kucağımdayken emziğini alıyorum, biraz daha pışpışlıyorum. Baktım uyanmıyor öyle beşiğine koyuyorum. Emzik olmadığı için de uzun uyuyor. Siz de böyle bir deneyin isterseniz. Uykuya emzikle geçmesinde problem yok ama ben sürekli emzikle uyumasını istemiyorum. Biraz daha büyüyünce iyice emzik bağımlısı oluyorlar sonra.


bh1986

Bu arada eklemeyi unuttum,NUK marka silikon uyku emziği var..halkasız olan..onu daha iyi kavrıyor bebekler.. Ayrıca -guta-ya katılıyorum daldıktan sonra emziği almayı dene,uyanır gibi olduğunda,beşikteyse salla,kucağındaysa pışpışla geri dalsın uykuya,bu daha etkili bir çözüm,açıkçası bende bağımlı ve takıntılı olmasından korkuyorum:/


nisabahar

Bizimde birgunumuz digerine uymuyor.(yukselen ikizler:))bazen cok hircin oluyo ellerini cok hareket ettiriyo ozaman kundak yapiyoruz.biz boyle bulduk cozumu.daha uzun uyuyor.birkackundur deniyoruz sonra neolur bilemem.


bbade

Acaba burcla alakali olabilir mi :) oglumda ikizler ve ever dediginiz gibi gunu gunune asla uymuyor.

Bazen 2 saat deliksiz uyur bazen 5 dk.uyur sanki 5 saat uyumus gibi cin gibi olur.

Bazen ayakta sallanarak uyur bazen kiyamet kopar sallama beni diye.

Oglumun su su su huyu var o yuzden ben asla diyemedim bu zamana dek.

Emzik asla emmedi ama tam bir meme delisi. Biberon bosaldigi an agzindan atar ama bos gogsumu saatlerce emebilir.


bellroad

emzikle uyuttugunuz zaman emzigin dusmesi durumunu goze alacaksınız cunku 10-11 aylık olana kadar uyanıp emzigi yatagında bulup agzina alamayacak hic bir sekilde. emzikle uyumaya alısan bebek, uyku gecislerinde mutlaka emzik arayacak agzında olmadiginda aglayacak. simdi yuzustu yatıyor ve donmeye baslayınca isterse donup sırt ustu halede gelecek, hatta oturcak, besiginde ayaga kalkacak.

biz de 15 gunlukten beri sadece ama sadece uyurken verdim. bakıcı, anane, babane ne zaman emzige uzansa hayır dedim sadece yatarken vereceksiniz ve ona alisacak. cunku aglayan cocugu susturmak icin emzik vermek adetten. amma velakin yine 10-11 aylık olunca eliyle emziği gösterip vermeyince meme meme diye aglayamaya basladı. agzına emzik alana kadar da susmuyor, orda burda emzik alınca agzına sokuyor. yani su an sadece uyurken verebilirsiniz ama alısırsa daha da bagımlı hale geliyorlar. uykuda emziği olmazsa olmaz haline getirmemek mumkun emmeden uyutsanız daha rahat edersiniz ileride ozellikle.

gununun gunune uymamasi konusunda, tabiiki her gun duzen degismiyor ama belli donemlerde sanirim wonder weeks buna sıcrayıs diyor her sey gibi uyku duzeni de degisiyor. bizimki 2-5 ay arası aksam 4-5 saatte bir kez uyanır emer uyurdu, 5. ayından sonra gece min 2 max 5 uyanıyor her aksam, en uzun uykusu 2-3 saat.Cevaplamak için Üye ol