Gazzzz...

pransess soruyor: 3

Sevgili Arkadaşlar,

Dün gece kızım aralıksız 2 saat ağladı. Hiç bir şekilde susmadı ne yapacağımı nasıl susturacağımı bilemedim çılgınlar gibiydi..  O küçük yanaklarından yaşlar süzülüyordu.. Gecenin bir yarısı doktora gittik bir ilaç verdi Sab Simplex diye kullan var mı ben ilaç konusunda çok hasasım.. Gaz problemi nasıl geçer nelere dikkat etmek gerekir bu hale gelmemek için. Tecrübelerinizi bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Elif_Ezel

Topuklarını ve karnını acı elmayla ovardım ben bide anason ve kimyon çayı içerdim onlarla azalmıştı epey. Geçmiş olsun bebişe


totbicer

Benim oğlum şu anda 4,5 aylık. Gaz sancıları oldu mu bütün günümüz harap olurdu. güne yayılan bir huzursuzluk, ağlamaları vardı. Şu ara azalmış durumda. bende o dönem neler denedim neler neler okudum. Hiçbiri bir işe yaramıyor. Çare bebeklerin büyüyüp mide-sindirim sistemlerinin gelişmesini beklemek. Yediklerime dikkat ettim nafile, elma yağları sürdüm nafile, masajlar yaptım, ılık havlular sardım nafile, hatta metsil ilaç bile kullandım. Hepsi nafile. Bütün bunlar annelerin avuntusu bence. Gaz nöbetleri ara ara gelip geçen sancılar. O nedenle bu sancıları esnasında alabildiğince sabır diliyorum ve bu ağlama nöbetlerinde tek başınıza olmamanızı öneriyorum. ben tek başımaydım bir hayli yıpratıcı oluyordu bebeğimi avutmak. Büyüdükçe azalıyor.


NuPe

ben ilk 1-2 ay ilaç kullanmadım daha sonra zinco kullandım baya rahatlattı bebeğimi o ilk günlere göre daha rahat uyuyordu ama gaz için hiçbir ilaç %100 çözüm değil doktorunuzda söyler mutlaka.sab simplex kullanıp memnun olanlar da var faydasını göremeyenşerde biz kullanmadık bilemiyorum.
çok az muskatı rendeleyip sütümle karıştırıp vermiştim bende rezene içmiştim bol bol hem süt de arttırıyor.
bebeğinizin karnına her banyo sonrası acı elma yağıyla masaj yapın sırtına dairesel hareketlerle ve ayaklarının altına iyi geliyor...Cevaplamak için Üye ol