cilt kuruluğu

aysennn soruyor: 4

mrb arkadaşlar ben yeni geldim. benim kızım 9 aylık ilk aylarda emolioum kullandık çok ii geldi şimdi dahada arttı cilt doktorumuz isim vermeden bebek nemlendiricisi önerdi hagisi daha iyi. önlem alınmazsa egzamaya çevirebileceğini söyledi doktor çok korktum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozdenin_oykusu

bize mustela dan önermişti bir tane.tam adını hatırlamıyorum ama nemlendirici sınıfındandı


egenur

Cilt kuruluğu için bide ilk aylarda Atoderm kullanmışdık, atopik ciltler için..sonrasında organik ürünlerle devam ettik....


CokBilmis

Benim kızımda egzama var. Avene ve Babe kullanıyoruz. Bir de Blue Cap denen bir kem var. Biraz pahalı ama sadece kuruluk olan yere sürülmesi yetiyor. Hemen geçiriyor.

Ama ben size asıl mücizeyi söyleyeyim: Mısır nişastası. Prof. Dr. Orhan Baransu tavsiye etti, hatta reçetemize yazmıştı :) En büyük faydayı ondan gördüm. Banyo suyuna atıyorum. Bebek küvetine oturtuyorum. Küveti ağzına kadar su dolduruyorum. 30 gr kadar mısır nişastası döküyorum ve kızım su soğuyana kadar oynuyor. Sonrasında da durulayıp çıkartıyorum. Haftada sadece 1 gün köpüklü (sabunlu, şampuanlı) yıkıyorum ve sadece o gün kremliyorum.

Mısır nişastası sayesinde hem kızımın cildi pırıl pırıl ve yumuşacık oldu, hem de kremlerdeki kimyasalların zehirli etkilerinden kurtulduk. Tavsiye ederim...


fyona

cokbilmis benim kızım 2 aylık oturamıyor henüz. ben mısır nişastasını banyo suyuna katsam olurmu?Cevaplamak için Üye ol