Oyuncak

fistikcik soruyor: 1

Merhabalar,
Kızım 1 yaşına yaklaşıyor. 5-6 aylık olduğundan beri yere serdiğimiz bir battaniyede kendi kendine çeşitli oyuncaklarla oynuyor. Tabii artık emeklediğimiz için yere serilen battaniyenin bir anlamı kalmadı, her yer onun oyun alanı :)
5 aydır benzer oyuncaklarla zaman geçiriyor : içiçe geçen (ve üstüste dizince kule olan) kaplar, küpler, bir kovanın içine atılan çeşitli geometrik şekiller, çubuğa takılan halkalar, her türlü kutular, plastik ve tahta kaşıklar, su şişeleri ve onların kapakları, toplar... Bunlarla uzun süre oyalandı ve çabuk sıkılmadı. Ama yeni yeni sıkılmaya başladığını anlıyorum, eskisi kadar ilgi göstermiyor bunlara çünkü.

1 yaşına yaklaşan kuzuya nasıl oyuncaklar önerirsiniz ? Fazla uyaran içeren -sesli, müzikli, ışıklı- oyuncakları tercih etmiyorum. Daha çok evirip çevirip birşeyleri diğerinin içine sokabileceği, bana bu anlamda daha geliştirici gelen oyuncaklar sunmak istiyorum.
1 yaş için önerdiğiniz oyuncaklar nelerdir ?

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


ozgu_naz

makaralardan geçen ipler olabilir.motor gelişimi için önemli.kitaplara başlayabilrsiniz 3 boyutlular ilgisini çekebilir.top oynatın,atma ve tutma becerisi gelişsin.mandalları açıp kapamaya çalışsın parmakları için.aklıma gelenler bunlar.bizim geçtiğimiz aşamalardıCevaplamak için Üye ol