biberondan su içiremiyorum, kaşıkla da ağzından geri çıkarıyor suyu

ozgu_naz soruyor: 7

ben biberonla su içiremiyorum kızıma. çiğniyor ağzında biriken suyuda dışarı atıyor. kaşıkla da aynı sorunu yaşıyorum. gıdaya geçtik su vermeliyim ama çözüm bulamıyorum. nasıl içicez biz bu suyu:(

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


lopikcim

biz hep normal cam çay bardağıyla verdik, siz de deneseniz?


lacivert0

bana hep ihtiyaç duyduğunda içer diyorlardı gerçekten de öyle daha rahat içiyorlar şimdi


sunny

benimki 9 aylık hala su içmiyor

doktor anne sütü alıyorsa gerek yok dedi

susadığı zaman öyle bir içer ki dedi

haikakten susadığında içiyor demek ki susamıyor diğer zamanlarda

sizin de emzirme devam ediyorsa susamıyor olabilir


taburcu

Suya alışması zaman alıyor. Su da bir ek gıda ona yabancı yavaş yavaş içmeyi öğreniyor. Biz 5 aylıkken ek gıdaya başlamak zorunda kalmıştık. Kızım 11 aylıkk olana kadar sadece dudağını ıslattı. 11 aylıktan sonra suluğundaki suyun azaldığını görmeye başladık.  


ozgu_naz

bardakla içirdim onu da oyun sandı cadı üst baş battı:) bezini daha az ıslatıyor eskiden çok ıslatırdı.emzirmeye devam edicem ama gitmemize daha var doktora. telefonla sormalıyım sanırım. panik anne:)


ediluj

benim oglumda aynı şekilde,ben cam bardak yerine daha güvenli olsun diye kahve fincenıyla deniyorum vermeyi ama çok içtiği  söylenemez,günde en az 500 cc anne sütü veya devam maması ile sıvı aldıkları için ihtiyaç hissetmiyorlar diye düşünüyorum..zamanla ihtiyaç hissettikçe alır sanırım..


Elif_Ezel

Benim kızım da çok az su içerdi 6 ay civarlarında emdiği için sorun yok dendi. Zamanla alıştı alıştırma bardağı kullanıyoruz hala.Arkadaşların da dediği gbi ihtiyacı oldugunda içecektir yine de sık sık teklif edin derim

 Cevaplamak için Üye ol